10 najlepších spôsobov, ako si vytvoriť priestor v iPhone. Čo treba urobiť ako prvé?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
iphone-705169_640

Mnohých majiteľov iPhonov – týka sa to najmä tých, ktorí si kupujú 16 GB modely – zalieva studený pot pri pomyslení na reálne riziko nedostatku ukladacieho miesta. Ak ťa už nebaví, že tvoj telefón ťa stále na nedostatok voľného miesta upozorňuje, urob s tým niečo.

Prvou a tou najdrahšou alternatívou je pochopiteľne alternatíva zaobstarať si iPhone s väčším úložným priestorom – ako to je pri 64 GB alebo 128 GB modeloch. Pokiaľ aj ty i tvoj telefón trpíte nedostatkom voľného miesta, sú však aj iné možnosti okrem „vybielenia“ svojej peňaženky. Stačí využiť tieto tipy:

1. Odstráň aplikácie, ktoré nepotrebuješ.

Banálne? Možno. Efektívne? Pochopiteľne.

Horizon33_2016 4 14_13 20 28.jpg

2. Vykašli sa na iTunes a streamuj svoju hudbu.

Je síce pravda, že na streamovanie potrebuješ slušný signál, každopádne hudba môže zaberať skutočne veľa miesta v tvojom telefóne. Tak veľa, že nezostane priestor na nič iné.

3. Uvoľni skrytý ukladací priestor.

Zrejme v každom telefóne je nejaký ten skrytý úložný priestor, ktorý normálne nie je možné využívať. Svoj iPhone tak musíš trochu oblafnúť – aby si myslel, že miesto na ukladanie potrebuješ na obsah, ktorý si zakúpiš z iTunes. Musíš predstierať, že si prenajímaš film a jeho veľkosť musí byť väčšia ako veľkosť dostupného priestoru. Nerozumieš? Návod nájdeš TU.

Iphone 410311_640.jpg

4. Nastav svoju SMS appku, aby odstraňovala správy po 30 dňoch.

Asi by si bol prekvapený, koľko miesta zaberajú také textové správy. V predvolenom nastavení iOS ukladá správy – aj obrazové – navždy. Môžeš si však v telefóne nastaviť vymazávanie po 30 dňoch. Ak sa medzi nimi predsa nachádzajú nejaké správy, ktoré si chceš uchovať, rob každých pár týždňov manuálnu selekciu.

5. Stiahni si Google Photos a všetky fotky si zálohuj na cloude Google.

Keď začneš Google Photos používať, opýta sa ťa, či ich chceš uložiť vo vysokej alebo pôvodnej kvalite. Vyber si vysokú kvalitu, keďže úložisko by malo byť neobmedzené. Keď si všetky fotky zazálohuješ na cloude, môžeš ich zmazať zo svojho telefónu. V aplikácii Google Photos klikni na ikonu s tromi linkami v ľavom hornom rohu obrazovky, prejdi do Settings – Manage device storage – Free up space – Delete.

Google photos.jpg
IMAGE: GOOGLE

 6. Vypni Photo Stream.

Funkcia Photo Stream uploaduje všetky fotky, ktoré nasnímaš vo svojom iOS zariadení, do všetkých tvojich iOS zariadení. Pokiaľ máš iPad a na fotografovanie ho patrične využívaš, je to výhodné. Inak nie – miesto v tvojom telefóne nie je, ako vieš, neobmedzené.

Ak chceš funkciu vypnúť, prejdi do Settings – Photos & Camera – a vypni My Photo Stream.

7. Skontroluj, či nemáš v telefóne zbytočné dokumenty, videá, hlasové poznámky atď., ktoré si zabudol vymazať.

Môžeš sa pozrieť, koľko miesta videá, dokumenty a podobné záležitosti zaberajú. Choď do Settings – General – Storage & iCloud Usage – Manage Storage. Tam môžeš skontrolovať aplikácie, či nezaberajú náhodou viac miesta ako by mali. Potom každú z týchto aplikácii poctivo prejdi a odstráň súbory, ktoré už nepotrebuješ.

Horizon33_2015-8-20_15-15-29

8. Vypni niektoré nastavenia appky fotoaparátu.

Funkcia HDR je super, môžeš vďaka nej za istých podmienok na fotografiách vyzerať lepšie. :-)

Problémom je len to, že tvoj telefón uloží upravenú aj pôvodnú fotografiu. A zdvojovanie obsahov úložný priestor nezväčšuje. Zmeniť predvolené nastavenia môžeš cez Settings – Photos & Camera – a vypneš možnosť Keep Normal Photo.

9. Skontroluj aplikácie ako Instagram a VSCO.

Niektoré aplikácie na úpravu fotografií ako Instagram môžu tiež ukladať pôvodné aj upravené fotografie. Vypni preto možnosť ukladania pôvodných fotografií vo svojom iPhone. Čo sa týka Instagramu, musíš otvoriť aplikáciu, kliknúť na ikonu svojho profilu v pravom hornom rohu, ísť do nastavení a potom vypnúť ukladanie originálnych fotografií.

10. Vymaž údaje vo svojom webovom prehliadači.

Bez ohľadu na to, ktorý prehliadač používaš, každý prehliadač ukladá veľa dát. Raz za čas preto vymaž údaje, ktoré sa ti z webového prehliadača ukladajú.

Ak používaš Chrome, prejdi do aplikácie, klikni na tri zvislé tlačidlá v pravom hornom rohu, prejdi do Settings – Privacy – Clear All – a opäť Clear All vo vyskakovacom okne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie IPhone