10 užitočných iPhone trikov, ktoré by ste mali poznať

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Horizon33_2016 4 14_13 41 11.png

Už ste niekedy boli frustrovaní zo svojho iPhonu a potrebovali nejaké užitočné triky, aby ste si jeho používanie uľahčili? Užívatelia, ktorí si vyskúšali iPhone a Android telefón, jednoznačne tvrdia, že iPhone je lepší. Tieto triky vám prácu s ním uľahčia.

Zastaviť hudbu pomocou časovača

Ak chcete zaspávať za zvukov hudby, ale neradi by ste sa ráno zobudili s tým, že vám telefón hral celú noc, nastavte si jej vypnutie. Prejdite na hodiny, kliknite na časovač (Timer) a nastavte trvanie.

Iphone 410311_640.jpg

Skrytá úroveň

iPhone kompas veľa ľudí nepoužíva. Je to jedna z aplikácií, ktoré chce väčšina ľudí automaticky vymazať. Nerobte to. Otvorte si aplikáciu a na ľavej strane nájdete skrytú možnosť. Do toho.

Triky s kalkulačkou

Keď prejdete prstom po číselnej lište, vymažete jedno z čísel. Keď podržíte čísla dlhšie, skopírujete si ich. Ak nakloníte telefón, prepnete zariadenie na tzv. vedeckú kalkulačku.

Rýchlejšie nabíjanie

Iphone 2618080_960_720.jpg
https://pixabay.com/sk/iphone-mobile-smartphone-2618080/

Potrebujete svoj iPhone nabiť čo najrýchlejšie? Stačí zapnúť letecký režim.

Trvalo zapnutý CapsLock

Stačí dvakrát kliknúť na tlačidlo CapsLock a môžete písať všetko veľkými písmenami. Dajte si však pozor, lezie to ľuďom na nervy.

Zdieľanie hesla na WiFi

Potrebujete na to, samozrejme, dva telefóny s iOS 11 so zapnutým Bluetooth. Vyberte si sieť a počkajte na vypýtanie hesla. Potom odomknite iPhone, ktorý už je pripojený, a dajte ich k sebe. Telefón by sa vás mal opýtať, či chcete zdieľať heslo.

Tlačidlá na fotenie

Apple 1867705_960_720.jpg

Niekedy, keď si chcete urobiť dobrú selfie, nie je tlačidlo na obrazovke vhodné. Našťastie si foto môžete urobiť aj kliknutím na tlačidlo hlasitosti.

Vypnutie viacerých aplikácii naraz

Keď dvakrát kliknete na tlačidlo home, ukážu sa vám nedávno otvorené aplikácie. Môžete zavrieť až tri naraz, stačí na ne položiť prsty a posunúť ich nahor.

Zlepšenie signálu

Namiesto toho, aby ste chodili hore dole a hľadali aspoň jednu čiarku, zadajte do telefónu *3001#12345#* a stlačte hovor. Zobrazia sa vám podrobnejšie informácie o signáli.

Iphone 624709_960_720.jpg

Odpovede na zmeškané hovory

Ak si nájdete zmeškaný hovor, prípadne vám niekto volá a vy nemôžete odpovedať, môžete si nastaviť textové odpovede. Prejdite do nastavení, kliknite na telefón a nájdite možnosť Odpovedať správou (Respond with Text).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie IPhone