Advokáti by mali mať jednoduchší vstup na súdy a do väzníc, o problematike už začali rokovať

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Právnik, väzenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
  • Chapters
  • descriptions off, selected
  • captions and subtitles off, selected
    Reklama
    Tento článok pre vás načítala AI.

    Ako ďalej ministerstvo informovalo, v rámci diskusie poukázali napríklad na odlišnú zaužívanú prax v Českej republike. Sedliak uviedol, že v tejto súvislosti sa rezort spravodlivosti obráti na Ministerstvo vnútra SR, ktoré má v gescii preukazy totožnosti, s otázkou či možno aj preukaz SAK považovať za doklad totožnosti. Problematiku budú riešiť aj v spolupráci s Generálnym riaditeľstvom Zboru väzenskej a justičnej stráže.

    „Na pôde ministerstva spravodlivosti rokovali aj o technickom zabezpečení video porád, prostredníctvom ktorých by poskytovali advokáti ako obhajcovia obvinených, právne služby svojim klientom, ktorí sú vo výkone väzby alebo vo výkone trestu odňatia slobody,“ informoval rezort s tým, že Sedliak v tomto prípade inicioval vznik pracovnej skupiny za účasti zamestnancov ministerstva spravodlivosti, ZVJS a zástupcov Slovenskej advokátskej komory. Jej úlohou bude nájsť spoločné riešenie tejto problematiky.

    „Výsledkom by mala byť skúšobná prevádzka spoločného návrhu pracovnej skupiny, ktorú plánujú pilotne zrealizovať v Ústave na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v Bratislave. Po jeho úspešnom odskúšaní plánujú zaviesť online porady aj v ďalších väzniciach na Slovensku,“ dodalo ministerstvo spravodlivosti.

    Ďalšie k téme

    Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
    Viac k osobe: Martin PuchallaMichal Sedliak
    Firmy a inštitúcie: MS Ministerstvo spravodlivosti SRMV Ministerstvo vnútra SRSAK Slovenská advokátska komoraZVJS Zbor väzenskej a justičnej stráže