Nielen drevo
Na spevnené plochy okolo bazénov možno využiť rôzne materiály. Trendové sú betónové dlažby, ktoré sú neraz na nerozoznanie od prírodného kameňa. Navyše, vyrábajú sa v rozličných farebných odtieňoch, čiže ich možno zladiť s fasádou alebo oplotením. Iné zasa verne imitujú historickú dlažbu alebo starobylé drevené podlahy. Veľmi pekné, i keď finančne náročnejšie, sú terasy a chodníky z tropického dreva, ktoré dobre odoláva vlhkosti aj slnku, prípadne z kompozitných materiálov (zmes dreva a plastov). Lacnejším riešením sú domáce dreviny. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z možností, podstatné je – a to platí pri všetkých druhoch spevnených plôch – aby boli predovšetkým bezpečné a príjemné aj pri chôdzi naboso.
Uprostred trávnika
Pri bazéne, do ktorého ste investovali nemalé financie, sa žiada zdravý a hustý trávnik (najvhodnejšie je položiť trávne koberce) bez nevzhľadných žltých a suchých miest, burín a nerovností. Výhodou trávneho koberca je, že hneď po vybudovaní bazéna môžete mať vyriešené (ozelenené) aj jeho okolie. Takýto trávnik sa dá zakladať kedykoľvek počas sezóny okrem veľmi horúcich letných dní. Ak váhate, azda najpresvedčivejším argumentom je, že trávnik z trávnych kobercov môžete naplno využívať už niekoľko dní po jeho založení. Ak máte viac trpezlivosti, trávnik môžete založiť aj výsevom.
Vo vidieckom prostredí sa bazén podelí o záhradný priestor hoci aj s kvetinovou lúkou. Treba ju však udržiavať v primeranej výške, aby ste sa k vode nemuseli predierať cez húštinu. Lúka má síce svoj pôvab, ale vznáša sa nad ňou hrozba alergií, ktoré môže vyvolať peľ kvitnúcich rastlín či tráv. Ďalším negatívom je väčšie znečisťovanie bazénovej vody, a to nielen pri kosení, ale aj pri silnejšom vetre.
Celý článok si môžete prečítať tu.