Album Zvieratká z Paneláku poputuje deťom s autizmom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Panelak
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) – Päťdesiat albumov Zvieratká z Paneláku poputuje prostredníctvom nadácie Linaje deťom z detských domovov a tým, ktoré trpia diagnózou autizmus. Postarala sa o to Zuzana Vačková, ktorá spolu s kolegyňou Bibianou Ondrejkovou Linaje založila. „Sme mladá nadácia, vznikli sme len pred rokom, ale po dlhoročnej neoficiálnej práci pre deti v domovoch a pre Spoločnosť na podporu osôb postihnutých autizmom,“ uviedla Vačková. „Albumy rozdáme deťom s diagnózou autizmus a deťom, ktoré sa stretli s domácim násilím a žijú v domove sociálnych služieb alebo v detskom domove,“ dodala herečka, ktorá na príprave albumu aj spolupracovala.

Producent Richard Müller ju, podobne ako ďalších hercov zo seriálu Panelák (2008), angažoval ako speváčku. „Som pyšná, že som mohla byť súčasťou tohto projektu a mám obrovskú radosť, že pesničky sa páčia všetkým deťom, vrátane mojej dcérky. Už sa teším na to, keď sa jeho poslanie prehupne do druhej fázy – keď sa z jeho výťažku bude podporovať rozvoj talentovaných detí,“ povedala Vačková.

Pesničky si vypočula aj detská psychiatrička Terézia Rosenbergová a nadchli ju aj po profesionálnej stránke. „Sú živé, vtipné a veselé, medzi riadkami však aj na zamyslenie. Mierne zľahčujú aj ťažšie situácie, s ktorými sa denne stretávame. Pre deti sú prínosom aj preto, že svojou formou sú ich veku bližšie. Deti nemusia spievať tragické príbehy o láske, ktorým nie vždy rozumejú,“ konštatovala. Po tejto skúsenosti plánuje Müller už na budúci rok v spolupráci s textárom a hudobníkom Vladom Krauszom vyprodukovať ďalší podobný album s pesničkami pre deti. Po zvieratkách by sa tentoraz mali týkať ľudí s rôznymi povolaniami.

Agentúru SITA informovala Eva Bacigalová z manažmentu Richarda Müllera.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard MüllerZuzana Vačková