Apple sťahuje staršie modely iPhonov z predaja, dôvodom sú prehraté súdne spory

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Iphone
Foto: ilustračné, SITA/AP

BERLÍN 21. decembra (WebNoviny.sk) – Americká spoločnosť Apple sťahuje staršie modely iPhonov z nemeckých obchodov po tom, ako prehrala dva spory o patenty s výrobcom čipov Qualcomm. Regionálny súd v Mníchove rozhodol, že firma Apple a jej dcérske spoločnosti porušili európsky patent firmy Qualcomm.

Mníchovský súd uviedol, že Apple „má zakázané ponúkať a distribuovať nelicencované“ zariadenia, ktoré využívajú sporný patent. Súd zároveň rozhodol, že Qualcomm by mal od Applu dostať nešpecifikované odškodné.

Firma Apple uviedla, že kým sa čaká na výsledok jej odvolania, predaj iPhonu 7 a 8 sa v jej pätnástich predajniach v Nemecku zastaví. Spoločnosť však poznamenala, že všetky iPhony sú v krajine naďalej k dispozícii u mobilných operátorov a u iných distribútorov. Firma Apple dodala, že iPhone X, ktorého sa tiež týka rozhodnutie súdu, bol medzitým nahradený novším modelom.

Ide už o druhý prípad v priebehu tohto mesiaca, keď Apple prehral súdny spor so spoločnosťou Qualcomm. Čínsky súd zakázal niektorým dcérskym spoločnostiam Applu predávať a dovážať do Číny určité iPhony na základe sťažnosti Qualcommu, že porušujú jeho dva patenty.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AppleIPhone