Atlético Madrid má na tri ligové zápasy uzavretú časť štadióna, pyká za vyčíňanie fanúšikov počas derby proti Realu

Thibaut Courtois
Brankár Realu Madrid Thibaut Courtois vyhadzuje z ihriska zapaľovač, ktorý predtým hodili fanúšikovia Atlética Madrid, počas vzájomného zápasu v nedeľu 29. septembra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Španielsky futbalový klub Atlético Madrid musí najbližšie tri domáce stretnutia v La Lige absolvovať s obmedzenou kapacitou svojho štadióna Metropolitano.

Súťažná komisia Španielskej futbalovej federácie (RFEF) potrestala klub za problémy s fanúšikmi počas víkendového derby proti Realu (1:1).

Na brankára mierili zapaľovače

Atlético musí nechať voľných približne 5-tisíc miest za jednou z bránok. Madridský klub sa voči trestu môže odvolať.

Priaznivci Atlética počas duelu proti „bielemu baletu“ spôsobili prerušenie na viac ako 15 minút, keďže na hraciu plochu hádzali rôzne zakázané predmety smerom k brankárovi súpera, najmä zapaľovače, a ohrozovali tým bezpečnosť účastníkov stretnutia.

Identifikovali previnilca

Hlavný arbiter dokonca poslal hráčov do kabín a pokračovalo sa až po pauze. Incident sa udial v 68. minúte stretnutie, keď hostia viedli 1:0.

Klub už medzičasom informoval, že identifikoval jedného z previnilcov a chce v tomto prípade aplikovať „interné predpisy za vážne previnenia osôb, ktoré boli zapletené do incidentu“. V praxi to znamená, že fanúšikovi hrozí doživotný zákaz návštevy štadióna Atlética.

Vedenie klubu tiež uviedlo, že „také správanie nemá vo futbale miesto a kazí imidž štadióna, ktorý hostil veľkolepú atmosféru s viac ako 70-tisíc divákmi, z ktorých veľká väčšina predvádzala príkladné správanie“.

Firmy a inštitúcie Atlético MadridReal MadridRFEF Španielska futbalová federácia