Atlético Madrid otočilo zápas s FC Barcelona a vo finále Španielskeho superpohára vyzve Real (video)

Lionel Messi, Renan Lodi, FC Barcelona, Atlético Madrid, Španielsky superpohár, semifinále
Zľava: Lionel Messi z FC Barcelona a Renan Lodi (Atlético Madrid). Foto: SITA/AP.

Futbalisti Atlética Madrid sa stali druhými finalistami Španielskeho superpohára, keď vo štvrtkovom semifinálovom súboji v saudskoarabskej Džidde zdolali FC Barcelona 3:2 (0:0).

Madridčania sa ujali vedenia v 46. minúte zásluhou Kokeho. Hráčom „blaugranas“ sa podarilo v rozpätí 51. a 62. minúty výsledok otočiť – brankára Jana Oblaka prekonali Lionel Messi a Antoine Griezmann. Rovnaký kúsok však predviedli aj „Los Colchoneros“, keď najprv z pokutového kopu v 81. minúte skóroval Álvaro Morata a o päť minút neskôr sieť rozvlnil aj Ángel Correa.

Atlético v súboji o trofej vyzve Real Madrid, ktorý v stredajšom prvom semifinále zdolal Valenciu 3:1 (2:0). Finálový súboj sa hrá 12. januára od 17.00 SEČ.