Atlético Madrid už identifikovalo prvého nespratníka hádzajúceho predmety na ihrisko, hrozí mu doživotný zákaz návštevy štadióna

fanúšikovia
Fanúšikovia Atlética jasajú pred zápasom La Ligy proti Realu Madrid na štadióne Metropolitano v nedeľu 29. septembra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Španielsky futbalový klub Atlético Madrid identifikoval jedného z priaznivcov, ktorí hádzali zakázané predmety smerom k brankárovi súpera v mestskom derby proti Realu Madrid pri remíze 1:1.

Spomenutý duel na štadióne Metropolitano museli arbitri prerušiť na viac ako 15 minút, keďže z hľadiska „lietali“ na hraciu plochu rôzne predmety a ohrozovali bezpečnosť účastníkov stretnutia. Podľa španielskych médií hrozí previnilcom v prípade odhalenia totožnosti doživotný zákaz návštevy štadióna Atlética.

Súboj prerušili

Madridský klub upozornil, že bude aplikovať „interné predpisy za vážne previnenia osôb, ktoré boli zapletené do incidentu“. Atlético Madrid chce vyjadriť svoj nesúhlas s hádzaním predmetov, ku ktorému došlo z časti južnej tribúny v 68. minúte zápasu proti Realu Madrid.

„Od momentu, keď došlo k týmto incidentom, bezpečnostné oddelenie klubu spolupracuje s políciou na identifikácii zúčastnených osôb, jedna už bola identifikovaná,“ zverejnil klub.

Duel museli rozhodcovia prerušiť krátko po vedúcom presnom zásahu hostí. Hráči odišli do šatní po tom, čo fanúšikovia Atlética neustále hádzali na ihrisko rôzne predmety, najmä zapaľovače.

Hráči Realu provokovali

Vedenie Atlética tiež uviedlo, že „také správanie nemá vo futbale miesto a kazí imidž štadióna, ktorý hostil veľkolepú atmosféru s viac ako 70-tisíc divákmi, z ktorých veľká väčšina predvádzala príkladné správanie“.

Španielska vláda aj vedenie La Ligy tiež odsúdili incidenty na štadióne Metropolitano a vyhlásili, že zodpovední budú potrestaní.

Kouč domácich Diego Simeone takisto odsúdil konanie fanúšikov, no sťažoval sa aj na hráčov Realu, ktorí divákov na tribúnach údajne provokovali.