Bratislavský Volkswagen vyrobil už sedem miliónov áut. Ktorý model sa stal jubilejným?

Touareg R hybrid.
Volkswagen Touareg R hybrid. Foto: www.facebook.com

V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia vyrobili sedemmiliónty automobil. Ako informuje spoločnosť, stalo sa tak v období, kedy fabrika oslavuje 32 rokov pôsobenia na Slovensku.

Automobily v najvyššej kvalite

Jubilejným vozidlom sa stala model Volkswagen Touareg, ktorý sa vyrába v Bratislave pre celý svet už viac ako dve desaťročia. Jeho produkcia prebieha na jednej linke spolu s ďalšími dvomi SUV modelmi Audi Q7 a Audi Q8.

„Úspešný príbeh našej spoločnosti píšu naši zamestnanci a zamestnankyne. Vďaka ich angažovanej a hodnotnej práci sme vyslali do sveta už sedem miliónov vozidiel v tej najvyššej kvalite. Podarilo sa nám to aj napriek mimoriadne náročnej situácii a krízam, ktorým sme museli v uplynulých rokoch čeliť a ešte stále čelíme,“ uviedol predseda predstavenstva Oliver Grünberg.

Súčasná výroba v závode

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je prvou a najväčšou automobilkou v krajine. Priamo zamestnáva takmer 11 000 ľudí a ďalším tisíckam ľudí dávajú prácu jeho partnerské firmy a dodávatelia.

Aktuálne vyrába osem modelov štyroch koncernových značiek, od malých mestských áut po veľké SUV, ďalšie dva prídu do výroby čoskoro. Medzi siedmimi miliónmi vyrobenými vozidlami je celkovo 18 modelov piatich koncernových značiek Volkswagen, Škoda, Porsche, Audi a SEAT.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oliver Grünberg
Firmy a inštitúcie Volkswagen Slovakia