Ford Focus štvrtej generácie je na svete

1.jpg

Nový Focus bol odhalený!

Ford odhalil štvrtú generáciu svojho najznámejšieho modelu Focus, ktorá by mala posunúť nielen Focus, ale i celú automobilku o level vyššie. Nový Focus je totiž dynamickejší, inovatívnejší a tiež priestrannejší.

Focus stojí na novej platforme s názvom C2, rázvor narástol na 2701 mm, celé auto sa predĺžilo o 18 mm na 4378 mm a je tiež aj o 15 mm širšie. Batožinový priestor tvorí 1354 litrov a u kombi verzie to je 1653 litrov. Oproti minulej generácii tak môžeme badať určitý nárast rozmerov i priestoru, čo by malo dopomôcť k zvýšenému cestovnému komfortu.

Ford predstavil niekoľko verzií a to konkrétne verzie Vignale, ST-Line a Active. Každá z nich má niečo do seba a zákazník má možnosť vybrať si Focus podľa svojej chuti. Vignale je luxusný variant modelu Focus, ktorý zaujme najvyššou výbavou a tiež lepším odhlučnením. ST-line je športová verzia, ktorá má o 10 mm nižší podvozok a oproti klasickému Focusu sa odlišuje aj viacerými dizajnovými športovými prvkami. Verzia Active je pre ľudí, ktorí sa radi prejdú aj v teréne. Táto verzia má totiž o 30 mm zvýšený podvozok a na prvý pohľad si taktiež všimnete oplastovanie nárazníkov a blatníkov. V budúcnosti by sme sa mali dočkať aj verzie RS.

Čo sa týka motorov, tak v ponuke by sa mala objaviť optimalizovaná verzia EcoBoostu s objemom 1,0 litra a nový 1,5-litrový benzínový motor EcoBoost. K dispozícii budú aj nové 1,5-litrové a 2,0-litrové dieselové motory EcoBlue.

Nová generácia modelu Focus sa bude opäť vyrábať v nemeckej továrni v Saarlouis.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom