Lamborghini Centenario: Žihadlo za 1,75 miliónov eur bez dane!!!

Lamborghini centenario.png
Lamborghini Centenario www.youtube.com

Máme tu nové Lamborghini, ktoré bolo síce predstavené pred asi 3 mesiacmi, ale to nám nebráni v tom, aby sme ho vychválili do neba aj dnes. Tento model vznikol na počesť sto rokov od narodenia zakladateľa značky Ferruccia Lamborghiniho, ktorý by bol určite nadšený z toho, čo mu nadelili.

Tento model síce vychádza zo sériového modelu 700-koňového Aventadoru, ale dostal niekoľko koní naviac. Tento model konkrétne zapriahol 770 koní. Dvanásťvalec sa dostal na 8 350 otáčok za minútu. Jeho hmotnosť je 1 520 kilogramov, čo znamená, že v pomere hmotnosti a výkonu je na 1,97 kg/k. Z nuly na sto to zvládne za 2,8 sekundy a jeho maximálna rýchlosť presahuje 350km/h.

Pohon všetkých kolies s náklonom zadných kolies zostal. Podvozok je osadený magnetoretoreologickými tlmičmi s nastaviteľnou tuhosťou. Týchto strojov sa vyrobí len 40 kusov, a to v modeli kupé 20 kusov a v modeli roadstar 20 kusov. Cena je 1,75 miliónov eur bez dane. No napriek tomu sa nedá diviť tomu, že automobil je už plne vypredaný.

Pozri si video:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Lamborghini