Ojazdeným autám sa prvý štvrťrok darilo, AURES Holdings predal rekordných 26-tisíc vozidiel

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Showroom_1.jpg
Foto: AURES Holdings

Spoločnosť AURES Holdings, prevádzkovateľ siete AAA Auto a Mototechna, predala za prvé tri mesiace tohto roku 26-tisíc vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje nárast o 11 %.

Za rekordnými predajmi vidí firma okrem vysokého dopytu aj zúročenie investícií do rozvoja moderných technológií, ktoré zvyšujú efektivitu obchodovania s automobilmi, ako i komunikácie so zákazníkmi. Pre tento rok podnik plánuje zvýšiť celkový predaj vozidiel takmer o desatinu.

Vôbec najsilnejší mesiac

„S ďalším rokom na trhu sme dosiahli opäť predajné rekordy. Za posledných päť rokov, od roku 2020, sa náš predaj v prvom štvrťroku zdvihol o viac ako 6 600 vozidiel. Marec bol s 9 427 predanými automobilmi historicky naším vôbec najsilnejším mesiacom. Skvelé výsledky v prvom štvrťroku viedli k tomu, že sme už na začiatku marca predali za posledných 12 mesiacov, od marca 2023, celkom 100-tisíc áut,“ uviedla generálna riaditeľka Karolína Topolová. Skupina v marci predávala vyše 320 vozidiel denne.

Ponuka vozidiel v predajnej sieti AURES Holdings dosiahla 15 000 áut, čo spoločnosť dosiahla rozšírením kapacít výkupu aj predaja v niekoľkých pobočkách, v ktorom bude naďalej pokračovať. Ide o zásadnú expanziu, ktorá umožní ďalšie rozšírenie podielu na trhu. Celkové tohtoročné investície do rekonštrukcií, rozširovania a výstavby nových pobočiek v rámci firmy dosiahnu 4 mil. eur.

Predaj elektromobilov

Čo sa týka predaja elektromobilov, v aktuálnom roku by sa AURES Holdings chcel dostať na zhruba 1 000 predaných elektromobilov.

„Prvý štvrťrok roku 2024 hodnotíme z pohľadu predajných výsledkov v oblasti elektromobility ako veľmi úspešný. V skupine sme predali 126 elektromobilov, čo je oproti 52 z prvého kvartálu 2023 viac ako dvojnásobný rast. Za prvý štvrťrok tohto roku sme vykúpili 166 elektromobilov, čo je oproti 102 vykúpeným v prvom kvartáli 2023 zvýšenie o 63 %,“ dodal Vaněček.

AURES Holdings prevádzkuje sieť pobočiek v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, v Maďarsku, Nemecku a Holandsku. Za dobu svojej existencie obslúžila už vyše tri milióny zákazníkov. Skupina je s 100-tisícami predaných vozidiel ročne najväčším predajcom ojazdených automobilov v strednej Európe. Predáva aj zánovné vozidlá pod obnovenou značkou Mototechna. Na západných trhoch pôsobí prostredníctvom spoločnosti Driverama.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Karolína TopolováPetr Vaněček
Firmy a inštitúcie AAA AutoAURES HoldingsMototechna