Tomizawa dostal cenu in memoriam

Tomizawa

MADRID 17. septembra (WEBNOVINY) – Tragicky zosnulý japonský motocyklista Šoja Tomizawa dostal od spolujazdcov z triedy Moto2 cenu in memoriam a jeho štartovné číslo 48 bolo vyradené zo šampionátu. Jazdci pred začiatkom víkendovej Veľkej ceny Aragónie udelili Tomizawovi tohtoročnú Cenu Michela Metrauxa pre najlepšieho jazdca triedy. „Bolo tiež rozhodnuté, že na Šojovu pamiatku bude číslo 48 navždy vyradené zo šampionátu Moto2 a jeho rodina dostane spomienkovú plaketu s číslom,“ povedal promotér pretekov. Devätnásťročný Tomizawa zahynul po havárii na Veľkej cene San Marína pred dvoma týždňami. Japonec nezvládol v 16. kole jednu zo zákrut, podkĺzlo sa mu predné koleso a následne spadol. Približne 40 metrov sa šmýkal po trati až na vozovku vedľa trate, kde zostal nehybne ležať. Tesne po páde prepadli cez Tomizawu ďalší dvaja jazdci Alex De Angelis a Brit Scott Redding, ktorí sa mu už nestihli vyhnúť.

Tomizawa vyhral v tejto sezóne v seriáli MS cestných motocyklov v triede Moto2 hneď úvodnú Veľkú cenu Kataru a na druhých pretekoch v Španielsku skončil na druhom mieste. V priebežnom hodnotení bol siedmy s 82 bodmi.