V januári si Slováci z cudziny individuálne doviezli takmer 4 700 osobných áut, drvivú väčšinu z nich tvorili jazdenky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kamion, autá, vývoz áut
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V januári tohto roku si Slováci z cudziny individuálne doviezli 4 679 osobných automobilov, drvivú väčšinu z nich tvorili jazdenky.

Najviac ich bolo importovaných v Bratislavskom kraji, takmer tisíc, potom nasledujú Nitriansky a Žilinský kraj. Vyplýva to z oficiálnych údajov Ministerstva vnútra SR. Počas celého uplynulého roku sa na Slovensko z cudziny individuálne doviezlo takmer 62-tisíc osobných áut.

„Nie je až tak prekvapujúce, že v januári sa spoza hraníc individuálne doviezlo iba približne 4 700 osobných, väčšinou ojazdených áut, nakoľko boli sviatky a taktiež sme mali mrazivé počasie spojené so snežením,“ uviedla k výsledkom generálna riaditeľka AURES Holdings, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť autocentier AAA AUTO a Mototechna Karolína Topolová.

Na druhej strane treba podľa nej poukázať na to, že vlani sa doviezlo za celý rok spoza hraníc takmer 62-tisíc áut, z čoho bolo až takmer 9-tisíc starších ako 15 rokov a ďalších viac ako 10-tisíc vo veku od 10 do 15 rokov.

„Práve takéto staré autá dovezené na slovenský trh nezriedka predstavujú riziko z pohľadu ich technického stavu spojeného spravidla s vysokým nájazdom kilometrov,“ doplnila Topolová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Karolína Topolová
Firmy a inštitúcie AAA AutoAures HoldingMototechnaMV Ministerstvo vnútra SR