V Trnave pribudnú ďalšie nabíjacie stanice pre elektromobily, vyrastú na štyroch sídliskách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nabíjačka, elektromobil
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mesto Trnava poskytne spoločnosti STEFE Trnava štyri pozemky na sídliskách v rôznych častiach Trnavy na vybudovanie nabíjacích staníc pre elektromobily a na parkovanie vozidiel.

Výpožičku pozemkov schválilo Mestské zastupiteľstvo v Trnave s tým, že po siedmich rokoch budú nabíjacie stanice prevedené do majetku mesta za 1 euro za každú stanicu. Nabíjacie stanice majú pribudnúť na Šafárikovej ulici, Ulici J. Slottu, Ulici gen. Goliana a Na hlinách.

STEFE Trnava pripravuje výstavbu nabíjacích staníc na území mesta, na ktoré chce získať peniaze z aktuálnej výzvy ministerstva hospodárstva na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá. Výzva je financovaná z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.

V každej zo štyroch lokalít vybuduje STEFE nabíjacie stanice s dvoma napájacími bodmi typu AC11kW a dvoma miestami na zaparkovanie nabíjaných vozidiel.

V Trnave funguje viacero nabíjacích staníc pre elektromobily, na sídliskách však chýbajú. Mesto Trnava už dávnejšie podporilo elektromobilitu tým, že zvýhodnilo parkovanie elektromobilov. Ich majitelia môžu získať za 15 eur na rok parkovaciu kartu EKO, ktorá im umožňuje parkovať vo všetkých spoplatnených zónach s voľným vjazdom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRSTEFE