Banská Bystrica v pohári šokovala Dunajskú Stredu, Slovan uspel v derby s Petržalkou

Banska Bystrica
Radosť futbalistov Banskej Bystrice počas zápasu štvrťfinále Slovnaft Cupu proti Dunajskej Strede. Foto: www.facebook.com

Hráči druholigovej Banskej Bystrice sa stali tretím známy semifinalistom Slovenský pohár 2020/2021 vo futbale. Zverenci niekdajšieho reprezentanta SR Stanislava Vargu v stredajšom popoludňajšom štvrťfinále zdolali fortunaligovú Dunajskú Stredu 3:2.

Okrem Banskej Bystrice sa do semifinále prebojovali z II. ligy aj Košice a z najvyššej domácej súťaže Žilina. V druhom stredajšom zápase si Slovan v bratislavskom derby poradil s Petržalkou 5:1.

Rozhodnutie v nadstavenom čase

Obhajcom prvenstva z minulej sezóny sú futbalisti Slovana Bratislava, ktorí v júli 2020 zdolali vo finále Ružomberok 1:0.

Banská Bystrica sa ujala vedenia už v 2. minúte zásahom Ľuboša Kupčíka, ešte v prvom polčase však za favorita vyrovnal Jannik Müller. Po zmene strán získali hostia najtesnejší náskok gólom Danyla Beskorovajného, no vzápätí vyrovnal striedajúci Marek Frimmel. Keď sa už zdalo, že na rad prídu pokutové kopy, prekvapujúci triumf druholigistu zariadil v nadstavenom čase ďalší striedajúci hráč Viktor Tóth.

Odohrali sme veľmi dobrý duel proti silnému súperovi. Chlapcom patrí vďaka, že k zápasu takto pristúpili a postúpili triumfom v riadnom hracom čase. Som rád, že sme odohrali takýto duel, našou prioritou však zostáva II. liga a boj o postup. Pohár je taký bonus,“ povedal priamo v prenose futbalnet.tv spokojný kouč domácich Stanislav Varga.

Sklamanie pre Dunajskú Stredu

Kormidelník Dunajskej Stredy nemal dôvod na radosť. „Som veľmi sklamaný. Prehrali sme gólom v poslednej minúte. Len veľmi ťažko hľadám tie správne slová. Chceli sme postúpiť, takže je to pre nás sklamanie,“ prezradil Bernd Storck.

Semifinálové zápasy Slovenského pohára 2020/2021 resp. Slovnaft Cupu prídu na rad 28.4. a 5.5, finále by sa malo hrať 19. mája. Víťaz súťaže získa právo štartu v pohárovej Európe v sezóne 2021/2022. Aktuálnu edíciu futbalového pohára v jeseni 2020 prerušila pandémia koronavírusu a od marca 2021 ju dohrávajú už iba prvo a druholigisti.