Barbora Krejčíková a Nikola Mektič uspeli v miešanej štvorhre Australian Open

Barbora Krejcikova, Nikola Mektic
Češka Barbora Krejčíková a Chorvát Nikola Mektič s trofejou pre víťazov Australian Open v miešanej štvorhre. Foto: SITA/AP

Miešaná štvorhra na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka bola záležitosťou Češky Barbory Krejčíkovej a Nikolu Mektiča z Chorvátska. Piaty nasadený pár triumfoval na Australian Open v Melbourne, keď v sobotňajšom finále otočil vývoj duelu proti americko-britskému páru Bethanie Matteková-Sandsová, Jamie Murray, ktorý zdolali 5:7, 6:4 a 10:1 v zápasovom tajbrejku.

Krejčíková sa z titulu v mixe tešila aj pred rokom, vtedy po boku Rajeeva Rama z USA. Je prvou hráčkou po 31 rokoch, ktorá na Australian Open obhájila víťazstvo v tejto deblovej súťaži. Dvadsaťštyriročná Češka získala štvrtú grandslamovú trofej v doterajšej kariére, okrem dvoch z mixu má v zbierke aj dve zo štvorhry žien s krajankou Kateřinou Siniakovou (Roland Garros 2018, Wimbledon 2018).

Víťaznej dvojici sa nevypomstilo, že v úvodnom sete nevyužila vedenie 5:4 a 30:0, Mektič vtedy dvojchybou ponúkol súperom vyrovnanie. Tí získali aj ďalšie dva gemy i prvý set. V druhom sete viedli Krejčíková s Mektičom 5:2, Matteková-Sandsová s Murrayom znížili na 4:5, ale rozhodujúci tretí set neodvrátili. Česko-chorvátska dvojica v zápasovom tajbrejku rýchlo odskočila na 6:1 a potom už s prehľadom doviedla svoje snaženie do úspešného konca.

Australian Open – Melbourne (Aus.)

Miešaná štvorhra – finále
Barbora Krejčíková, Nikola Mektič (ČR/Chor.-5) – Bethanie Matteková-Sandsová, Jamie Murray (USA/V.Brit.) 5:7, 6:4, 10:1 (zápasový tajbrejk)