Berlusconiho sex s mladou prostitútkou je opäť na súde

Talianskeho expremiéra poslal súd v tejto kauze za mreže na sedem rokov už v roku 2013. V odvolacom pojednávaní mu ale trest zrušili. Najvyšší súd teraz znova rozhodne o Berlusconiho vine, či nevine.
Berlusconi
Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi. Foto: SITA/AP

RÍM 10. marca (WEBNOVINY) – Taliansky najvyšší súd začal v utorok prejednávať zrušenie rozsudku nad bývalým talianskym premiérom Silviom Berlusconim v prípade pohlavného styku za peniaze s neplnoletou prostitútkou Ruby a zneužitia právomocí s cieľom aféru zakryť.

V júni 2013 talianskeho expremiéra odsúdili k sedemročnému pobytu vo väzení a doživotnému zákazu zastávať verejné funkcie, odvolací súd však však v júli minulého roku rozsudok zrušil. Najvyšší súd teraz rozhodne o Berlusconiho vine, či nevine v tejto kauze. Ak sa vyjadrí v Berlusconiho neprospech, bude musieť prebehnúť ďalší odvolací súd, čo by však mohlo úplne ukončiť jeho politickú kariéru.

Kauza okolo dievčaťa marockého pôvodu známeho pod prezývkou Ruby – zlodejka sŕdc odhalila detaily o eroticky ladených večierkoch v Berlusconiho vile pri Miláne, obhajcovia však trvali na tom, že obvinenia sú nepodložené.

Súd prebieha v čase, keď 78-ročný politik opúšťa zariadenie pre pacientov s Alzheimerovou chorobou, kde si formou verejnoprospešných prác odpykáva trest uložený v inom konaní za daňové úniky.

Viac k osobe: Silvio Berlusconi

Ďalšie k téme

Odporúčané