Blaha chcel Naďa na súde „rozobrať na šroubiky“. Keď mal tú možnosť, nepríde, kritizuje ho predseda Demokratov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Naď, Blaha
Predseda mimoparlamentnej strany Demokrati Jaroslav Naď a podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha. Foto: SITA, SITA/Jana Birošová - koláž SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Piatkové pojednávanie vo veci civilnej žaloby predsedu mimoparlamentnej strany Demokrati Jaroslava Naďa na podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) bolo odročené.

Zdravotné ťažkosti právneho zástupcu

Ako informovala hovorkyňa Demokratov Martina Kakaščíková, dôvodom boli akútne zdravotné ťažkosti právneho zástupcu Blahu. Súd preto pojednávanie odročil na 12. júna. Naďa však podľa vlastných slov neúčasť samotného Blahu na pojednávaní neprekvapuje.

Nečakal som, že by sa pán poslanec vybral inou cestou. Očakávam, že takéto prieťahy budú pokračovať aj naďalej. Dnes to bol zdravotný stav právneho zástupcu, predtým nevyhovoval termín, ale ja som trpezlivý a rád sa s pánom poslancom stretnem v konštruktívnej a slušnej diskusii, navyše pod prísahou, že obaja budeme hovoriť pravdu. Asi práve toho sa pán Blaha bojí,” vyhlásil Naď.

Majster sveta za klávesnicou

Ako ďalej uviedol, keď pred dvoma rokmi podával žalobu, Blaha mu zanechával odkazy, že ho na súde „rozoberie na šroubiky“. „A keď má tú možnosť urobiť to, nepríde. Asi toto sú tí majstri sveta za klávesnicou, ktorých už pár dní vytrvalo kritizuje aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a vyzýva ich, aby prestali burcovať a frajeriť doma na sociálnych sieťach,” doplnil Naď.

Naď sa žalobou domáha súdneho potvrdenia neoprávneného zásahu do dobrej povesti, verejné ospravedlnenie a odstránenie z verejného priestoru všetkých statusov, videí a iných záznamov, v ktorých ho Blaha obvinil z vlastizrady. Spor sa týkal schvaľovania Obrannej dohody s USA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďĽuboš BlahaMatúš Šutaj Eštok
Firmy a inštitúcie DemokratiSMER-SD