Bol to najťažší rok, aký si pamätám, hovorí Hamilton po zisku šiesteho titulu v F1

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lewis Hamilton, F1, Veľká cena USA
Brit Lewis Hamilton po Veľkej cene USA, v ktorej si druhým miestom zaistil šiesty titul šampióna v F1. Austin, 3. november 2019. Foto: SITA/AP.

Brit Lewis Hamilton si dve podujatia pred koncom sezóny 2019 zabezpečil šiesty majstrovský titul v šampionáte formuly 1. Po úspechoch z rokov 2017 a 2018 skompletizoval víťazný hetrik a potvrdil dominanciu Mercedesu v tzv. turbo ére. Napriek zdanlivo jasnej prevahe voči zvyšku štartového pola rodák mesta Stevenage priznal, že čerstvo získaný titul sa nerodil ľahko.

Vzostupy a pády Mercedesu

„Bol to najťažší rok, aký si pamätám. Pre ľudí je to ťažké uvedomiť si, pretože nie sú so mnou stále. Práca s tímom, zostať zdravý či zvládnuť cestovanie boli veľké výzvy. Zažili sme vzostupy i pády, no pre mňa je veľkým privilégiom a cťou pracovať pre tento tím. Som veľmi vďačný ľudom z továrni, ktorí ma podporovali,“ cituje slová Lewisa Hamiltona oficiálny web F1.

Staronový šampión F1 sa tiež vyjadril, že na jeho úspechoch má veľkú zásluhu zosnulý Niki Lauda. Bol to práve trojnásobný majster sveta z Rakúska, ktorý zohral kľúčovú rolu pri tom, že v roku 2013 Hamilton prikývol na ponuku Mercedesu. „Niki mi veľmi chýba. Včera by povedal, že mi platí príliš veľa, no viem, že dnes by dal dole svoju šiltovku. Bez neho by som nebol schopný toto dosiahnuť. Je tu stále s nami,“ skonštatoval Hamilton.

Rekord drží Schumacher

Ziskom šiesteho titulu sa 34-ročný pretekár osamostatnil na druhom mieste historických tabuliek a už v budúcej sezóne bude môcť vyrovnať rekord Michaela Schumachera v počte titulov. Momentálne si však užíva radostné chvíle a na rekordy nemyslí. „Nerozmýšľam nad titulmi. Som pripravený na ďalšie preteky, ktoré rozhodne ‚nevypustíme‘ a opäť budeme na to tlačiť,“ uviedol majiteľ 83 víťazstiev.

Svojmu tímovému kolegovi športovo zagratuloval aj Fín Valtteri Bottas, ktorý ovládol nedeľňajšiu Veľkú cenu USA. Po pretekoch neskrýval sklamanie, ale pridal aj povzbudzujúce slová. „V tejto sezóne som nenaplnil svoj cieľ. Lewis bol silný a zaslúži si to. Od letnej prestávky sa mi však darí a stále máme pred sebou pár pretekov. Som na správnej ceste, zlepšujem sa, zrýchľujem sa a už sa nemôžem dočkať budúcej sezóny,“ uviedol Bottas.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lewis Hamilton