Bratislavská polícia si posvietila na zlodejov áut a zadržali piatich cudzincov zo Sýrie (foto)

Zlodeji áut, polícia, nelegálni cudzinci
Počas nočnej akcie MOTO, zameranej na zlodejov áut, zadržali policajti nelegálnych cudzincov zo Sýrie. 17. január 2020 Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 17. januára, 15:05

Počas nočnej akcie MOTO, zameranej na zlodejov áut, zadržali policajti nelegálnych cudzincov zo Sýrie. Ako informovala bratislavská krajská polícia, policajti spozorovali v Petržalke podozrivý Peugeot so srbskými značkami. Vodiča zastavili a chceli ho skontrolovať.

Dve osoby v kufri auta

Vozidlo odcudzené nebolo, ale nachádzalo sa v ňom okrem vodiča šesť ďalších osôb. Dve osoby sa dokonca nachádzali v batožinovom priestore.

Vodiča zo Srbska a šesť osôb zo Sýrie policajti odovzdali na ďalšie konanie Národnej jednotke boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru.

Podľa zistení polície vodič vo štvrtok naložil posádku do auta v Maďarsku pri Budapešti a mal v pláne pokračovať cez Slovensko až do Viedne. Muži nemali žiadne doklady ani víza. Za jedného pasažiera podľa polície zinkasoval 1 200 eur.

Obvinenie z prevádzačstva

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, vyšetrovateľ šoféra na základe dôkaznej situácie obvinil z prevádzačstva a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Po dokázaní viny mu hrozí trest od sedem do 10 rokov. Kým sa rozhodne, čo bude ďalej s cudzincami vo veku od 22 do 28 rokov, presnejšie, či budú vrátení do Maďarska alebo požiadajú o azyl, zostanú na útvare policajného zaistenia pre cudzincov.

Zlodeji áut, polícia, nelegálni cudzinci
Počas nočnej akcie MOTO, zameranej na zlodejov áut, zadržali policajti nelegálnych cudzincov zo Sýrie. 17. január 2020 Foto: www.facebook.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR