Bratislavské nemocnice akútne potrebujú lekárov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lekar
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) – Univerzitná nemocnica v Bratislave dnes rozdistribuovala nové pracovné zmluvy lekárom, ktorý majú od 1. decembra platné výpovede.

Pri preberaní zmlúv bol prítomný koordinátor Lekárskeho odborového združenia. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Danica Lehocká, späť sa im zatiaľ nevrátila ani jedna podpísaná pracovná zmluva.

Podmienkou Lekárskeho odborového združenia tiež bolo, aby zmluvy, ktoré dostanú do rúk lekári na potvrdenie, boli už s podpisom riaditeľa nemocnice.

UNB podľa Lehockej tejto požiadavke vyhovela. Nové pracovné zmluvy, ktoré lekárom zaručujú zvýšenie platu, sa v Univerzitnej nemocnici v Bratislave týkajú 390 lekárov, ktorí od 1. decembra nie sú v nemocnici zamestnaní.

Ako ďalej informovala Lehocká, do práce dnes ráno nenastúpilo 330 lekárov, stav v nemocnici zisťovali o 7:30. Ide teda o situáciu podobnú z minulého týždňa, keď do práce neprišlo približne 350 lekárov. Ako dodala Lehocká, v nemocnici poskytujú akútnu zdravotnú starostlivosť v spolupráci s krajským operačným strediskom.

V Detskej fakultnej sledujú lekárov

Na personálne oddelenie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave zatiaľ lekári nové pracovné zmluvy podpísať neprišli. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Dana Kamenická, zástupca Lekárskeho odborového združenia si v pondelok ráno prevzal vzorovú a tiež svoju novú pracovnú zmluvu. Tie skontroluje a o výsledku bude nemocnicu v priebehu pondelka informovať.
DFNsP
Foto: SITA/Diana Černáková Foto: SITA / Diana Černáková

Na personálnom oddelení detskej nemocnice pripravili jednotlivé zmluvy pre 85 lekárov.

Tak ako počas víkendu, ani v priebehu dnešného dňa lekári individuálne personálne oddelenie nekontaktujú,“ informovala v pondelok Kamenická.

V nemocnici veria, že sa tieto formálne záležitosti podarí čo najskôr „dotiahnuť“, aby sa lekári vrátili k pacientom a nemocnica mohla na všetkých pracoviskách poskytovať komplexnú zdravotnú starostlivosť. O detských pacientov sa stará 175 lekárov, do dennej zmeny v pondelok nenastúpilo 47 lekárov.

Dve pracoviská, Klinika detskej chirurgie a Oddelenie patologických novorodencov, poskytujú len akútnu zdravotnú starostlivosť, na ostatných klinikách a oddeleniach poskytujú akútnu aj efektívnu zdravotnú starostlivosť.

Na Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny sa situácia stabilizovala, o pacientov sa stará 22 lekárov. Od 1. decembra nastúpili do Detskej fakultnej nemocnice traja noví lekári. „Nevidíme v tom žiaden problém, naopak, sme radi, že môžeme posilniť personálne zázemie nemocnice,“ dodala Kamenická.

UN rozoslala pracovné zmluvy

Univerzitná nemocnica v Bratislave (UN) v pondelok rozdistribuovala nové pracovné zmluvy lekárom, ktorí majú od 1. decembra platné výpovede. Pri preberaní zmlúv bol prítomný koordinátor Lekárskeho odborového združenia. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Danica Lehocká, späť sa im zatiaľ nevrátila ani jedna podpísaná pracovná zmluva.
Lekar
Foto: SITA/Karol Slezáček

Podmienkou Lekárskeho odborového združenia tiež bolo, aby zmluvy, ktoré dostanú do rúk lekári na potvrdenie, boli už s podpisom riaditeľa nemocnice.

UN podľa Lehockej tejto požiadavke vyhovela. Nové pracovné zmluvy, ktoré lekárom zaručujú zvýšenie platu, sa v Univerzitnej nemocnici v Bratislave týkajú 390 lekárov, ktorí od 1. decembra nie sú v nemocnici zamestnaní.

Ako ďalej informovala Lehocká, do práce v pondelok ráno nenastúpilo 330 lekárov, stav v nemocnici zisťovali o 7:30.

Ide teda o situáciu podobnú z minulého týždňa, keď do práce neprišlo približne 350 lekárov. Ako dodala Lehocká, v nemocnici poskytujú akútnu zdravotnú starostlivosť v spolupráci s krajským operačným strediskom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava