Brazílske volejbalistky získali zlato, bronz patrí Japonkám

Brazilske volejbalistky

LONDÝN 11. augusta (WEBNOVINY) – Volejbalistkám Brazílie sa na Hrách XXX. olympiády v Londýne podarilo obhájiť zlaté medaily spred štyroch rokov.

V sobotňajšom finále si zverenky trénera Josého Guimaraesa v repríze z Pekingu 2008 poradili s Američankami za 100 minút 3:1.

Brazílčanky sa pomalšie rozbiehali a americké reprezentantky vyhrali prvý set za 21 minút 25:11.

Od druhého dejstva však už na hracej ploche volejbalistky Brazílie dominovali a súperkám už nedovolili pomyslieť na prvé ženské zlato v olympijskej histórii pod vysokými sieťami.

V nasledujúcich troch setoch stratili spolu len 54 lôpt a tešili sa zo zisku najcennejšej medaily. Osemnásť bodov víťazného tímu zariadila na smeči Jaqueline, ďalších 15 pridala Sheilla a dvanásť Fernanda Garay. Spolu štrnástimi bodmi (7 smečov a 7 blokov) sa na triumfe podieľala kapitánka Fabiana.

V zápase o 3. miesto zvíťazili hráčky Japonska nad výberom Kórejskej republiky za 84 minút hladko 3:0 a získali bronzové medaily. Japonky vybojovali pre svoju krajinu cenný kov vo volejbale žien po dlhých 36 rokoch, keď predtým si domov odniesli rovnako bronz z Montrealu 1976.

Výsledky:

Finále:

Brazília – USA 3:1 (-11, 17, 20, 17)

100 minút, rozhodovali: Andrej Zenovič (Rus.) a Zorica Bjeličová (Srb.), 13 500 divákov

Brazília: Fabiana, Dani Lins, Thaísa, Jaqueline, Sheilla, Fernanda Garay, libero Fabi (Paula Pequeno, Adenízia, Fernandinha, Tandara, Natália)

USA: Bergová, Larsonová, Harmottová, Tomová, Akinradewová, Hookerová, libero Davisová (Scottová-Arrudová, Haneefová-Parková, Miyashirová, Hodgeová, Thompsonová)