Búrky na strednom Slovensku spôsobili výpadky dodávok elektriny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Búrka, blesk
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

BRATISLAVA 2. septembra (WebNoviny.sk) – Intenzívne búrky na území stredného Slovenska v nedeľu spôsobili rozsiahle výpadky dodávok elektriny. Spoločnosť Stredoslovenská distribučná zaznamenala v priebehu dňa viacero porúch na vedeniach vysokého aj nízkeho napätia.

Tisícky odberateľov v Žilinskom aj Banskobystrickom kraji to pocítili v podobe kratších alebo dlhších výpadkov. Na príčine boli najčastejšie prepätie, popraskané izolátory, potrhané vodiče a konáre na vedení. Agentúru SITA informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Situácia sa zatiaľ nepremenila na kalamitný stav a elektrikári ju majú pod kontrolou. Počasie je však stále premenlivé, preto sa nedá odhadnúť, čo prinesú nočné hodiny. Aktuálne sú bez elektriny oravské obce Zubrohlava a Vavrečka, kde popraskali izolátory na vysokom napätí.

V Pohorelej v okrese Brezno je odstavených 12 trafostaníc kvôli spadnutým stromom. V Detve v mestskej časti Piešť popadali vodiče vysokého napätia a ich oprava bude možná vzhľadom na situáciu a bezpečnosť až v pondelok.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná