Bývalý funkcionár hmotných rezerv, ktorého zadržali počas akcie Rezerva 2, ide na slobodu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NAKA
Foto: ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 9. februára 15:28

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) prepustil z výkonu väzby na slobodu bývalého riaditeľa Správy štátnych hmotných rezerv Jozefa Jantoša.

Informuje o tom portál Noviny.sk, ktorý zároveň pripomína, že Jantoš je stíhaný spolu s Kajetánom Kičurom. Jantoš bol vo väzbe od 31. júla 2020. „V tomto prípade išlo o niekoľkomiliónové zákazky, ktoré mala získať súkromná firma od štátnych hmotných rezerv,“ uvádza portál.

Dodáva aj, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) minulý rok počas policajnej akcie Rezerva 2 obvinila štyri fyzické a jednu právnickú osobu. „Medzi nimi je aj bývalý šéf správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura, ten je ale vo väzbe od apríla 2020,“ píše spominaný web.

Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu (NS SR) Alexandra Važanová, senát 4T NS SR na utorňajšom neverejnom zasadnutí potvrdil rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). „Senát Najvyššieho súdu dospel k záveru, že dôvody kolúznej väzby u obvineného v tomto štádiu konania pominuli,“ uviedla Važanová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef JantošKajetán Kičura
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraŠpecializovaný trestný súd SRSpráva štátnych hmotných rezerv SR