Cena za záhradné pletivá je veľmi nízka

Záhradné pletivo
zdroj: gettyimages.com

Rodinné domy a pozemky okolo nich si oplotenie viac-menej vyžadujú. Ak neobľubujete mohutné kamenné ploty, určite vsadíte na pletivo. Okrem viacerých výhod poteší aj prijateľná cena. Poďte sa s nami inšpirovať.

Čaká vás stavba oplotenia okolo rodinného domu alebo pozemku? Vhodným riešením môže byť napr. aj pletivo. Ponuka súčasného trhu je natoľko bohatá, že vám pomôžeme trošku sa v nej zorientovať.

...

Ochrana pozemku za prijateľnú cenu

S pletivom sa stretneme na rozličných miestach. Oddeľuje od seba rodinné domy a záhrady, hodí sa na oplotenie sadov či viníc, podnikatelia ocenia jeho prednosti v prípade, že vlastnia priemyselné haly alebo skladové priestory. Cena pletiva je viac ako priaznivá, v jeho prospech hovorí aj dobrá kvalita a niekoľkoročná životnosť. Skôr, ako si pletivo kúpite, premyslite si účel jeho použitia, funkciu, spôsob montáže, bezpečnostný faktor, no hlavne charakter vášho pozemku. Aby sa nestalo, že budete musieť absolvovať ešte aj výkopové práce. 

Drôtené ploty Najbežnejší a najobľúbenejší variant. Nájdete ho najmä okolo záhrad, polí či poľnohospodárskych budov. Inštalácia je veľmi jednoduchá. K jeho napnutiu vám dopomôže šponovací drôt. 

Pozinkované pletivo Ide o elastické, no tvarovo stále pletivo, ktoré sa ľahko inštaluje. Veľkým pozitívom je aj minimálna starostlivosť, dobrá cena a dlhá životnosť. 

Zvárané pletivo Tu si môžete vybrať z viacerých typov. Odlišujú sa veľkosťou oka a silou drôtu. Využívajú ich solventnejší zákazníci a napr. mestá, ako majitelia parkov či botanických záhrad. Rozhodujúca je odolnosť a miera bezpečnosti proti cudziemu vniknutiu.

Záhradné pletivo Lacné, ale veľmi pevné a trvácne. Môžete si zvoliť medzi poplastovaným a pozinkovaným typom. Výškou sa pohybuje v rozmedzí 1 – 2 metre. 

Poplastované pletivo Skladá sa z viacerých vrstiev. Najskôr je kvalitný oceľový drôt, ktorý je ošetrený pozinkovaním a následne je ešte aj poplastovaný. Plast na povrchu je pevný, odolný a prakticky nezničiteľný, vďaka čomu vám oplotenie vydrží aj niekoľko desaťročí. Hladký povrch je bezúdržbový, pretože dážď z neho nečistoty priebežne zmyje. UV ochrana zabezpečí odolnosť voči výkyvom počasia. Aj napriek kvalite zostáva prijateľná aj cena. 

Chovateľské pletivo Použitie napovedá už samotný názov. Slúži na ohradenie, zvierat, lúk a pastvín, na vytvorenie klietok a voliér, ako ochrana vysadených stromčekov a zeleninových záhonov. Taktiež je veľmi pevné a odolné. 

Tenisové pletivo Oplotenie potrebujú aj tenisové kurty, a dokonca veľmi odolné, pevné a vysoké, od 3 až do 4 metrov. Oká a sila drôtu sú prispôsobené tomu, aby odolali nárazom loptičiek a cez pletivové oká sa loptičky nedostali mimo tenisový areál. 

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: