Hnojenie ovocných stromov pomôže úrode

Hnojenie ovocných stromov
zdroj: gettyimages.com
...

V hnojení ovocných stromčekov nehľadajte zbytočný problém. Doplniť živiny potrebuje, z času na čas, každá rastlina, drevina alebo krík. Ak dodržíte niekoľko krokov, zvolíte správne hnojivo a dobré načasovanie, môžete sa tešiť na bohatú úrodu ovocia.

Podporte úrodu správnym hnojivom

Ovocné stromy pestujeme hlavne pre sladké plody, ktoré poskytujú. Ak stromčeky prosperujú a dávajú dobrú úrodu, záhradkári sú spokojní. Lenže čo robiť v prípade, ak je úroda slabá alebo žiadna, stromček chorľavie a púšťa listy? Nehľadajte za tým hneď tragédiu, možno mu len chýbajú potrebné živiny, ktoré poľahky doplníte hnojivom. Každý strom potrebuje niečo iné. Tomuto kritériu prispôsobte aj výber a zloženie prípravkov, určených na hnojenie. V prvom rade si uvedomte, že hnojíme pôdu, nie stromy a už vonkoncom plody. Počkajte si preto na úplné bezvetrie. Najideálnejšou voľbou je maštaľný hnoj. Mnohí z nás však k tejto „organickej bombe živín“ prístup nemajú. Ak je to možné siahnite radšej po organických hnojivách a len výnimočne po chemických prípravkoch. V prípade chemického hnojenia dodržiavajte prísne bezpečnostné pokyny a všetky zásady, uvedené na obale.

Na trhu sú dostupné dva základné typy hnojív – draselné a dusíkaté. Dusíkom podporíte rast. Veľký pozor na dávkovanie. Nadmerné množstvo dusíka potlačí kvitnutie a stromčeky sa stanú ľahkou korisťou pre parazity a škodce. Hnojivá s obsahom draslíka podporia zdravie a trvácnosť stromčekov, ktoré budú pevnejšie a odolajú aj väčším mrazom. Vďaka hnojeniu budú vaše ovocné stromy zdravé a obsypané chutným ovocím. Nezabudnite však na to, že menej je niekedy viac.

Pozrite si záhradné hnojivá v týchto e-shopoch:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: