Industriálny nábytok do vašej obývačky

Industriálny nábytok
zdroj: gettyimages.com

Nie každý dokáže v starom skladisku vidieť krásu čakajúcu na využitie. Spojenie moderného dizajnu a pôvodnej architektúry však prináša originálnosť, ktorá v obytných priestoroch často absentuje. Dnes už nepotrebujete bývať v zrekonštruovanej továrni či v lofte, aby ste docielili tento štýl. Industriálny nábytok skvele zapasuje aj do vašej obývačky.

...

Industriálny nábytok využíva predmety dýchajúce priemyselnou históriou

Pri zariaďovaní zohráva dôležitú úlohu práca s fantáziou a materiálmi. Tie sa často kombinujú, pričom využívajú tiež rôzne dobové kúsky. Reč je napríklad o starých súčiastkach strojov, rôznych inštalatérskych a stavebných predmetoch. Možno by ste sa čudovali, čo všetko sa dá vyčarovať z kovových trubiek.

Práve kovový industriálny nábytok dominuje najviac, pričom jeho materiálovou kombináciou sa stáva väčšinou nahrubo opracované drevo. Ak dávate prednosť ladným krivkám, v tomto prípade vás nepotešíme. Línie sú čisté a ostré a absentujú aj výrazné dekoratívne prvky. V podstate môžeme povedať, že je tu citeľná inšpirácia minimalizmom.

Kovový industriálny nábytok alebo radšej drevený?

Nábytok a industriálny štýl vytvárajú štandardne kombináciu čiernej farby, kovového lesku a štruktúry dreva. No pomerne často sa môžete stretnúť tiež s doplnkovými odtieňmi pastelových farieb, napríklad oranžovej. Farebná schéma sa mení tiež v závislosti na množstve použitých materiálov a textúr, ktoré pokrývajú nábytok alebo doplnky a dekorácie.

Monochromatické tóny sivej, vlnitý plech, hladká oceľ, kovové pánty, imitácia skorodovaného povrchu, meď, rôzne nápisy v podobe pečiatok, kolieska ako dizajnový doplnok, ale tiež prostriedok uľahčujúci mobilitu, koža – pozdáva sa vám takáto spleť materiálového zariadenia? Presvedčte sa jej nevšednosťou vo fotogalérii.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: