Ktoré záhradné stavby by vám nemali chýbať

Záhradná pergola
zdroj: gettyimages.com
...

Záhradu si želá snáď každý, kto býva v rodinnom dome, vlastní chalupu či menšiu chatku, niekde v horách. Pobyt v záhrade však nemusí byť spojený len s prácou okolo záhonov, ale aj s plnohodnotným relaxom. Preto by vám v záhrade nemali chýbať ani drobné stavby, ako napr. altánok, prípadne záhradný domček.

Záhrada znesie aj drobné stavby

Ak sa venujete pestovaniu zeleniny, potrebujete pri práci rôzne väčšie aj menšie náradie. To musíte na zimu aj niekde odložiť. Na tento účel sú ideálnym pomocníkom kôlne alebo domčeky na náradie. Vďaka svojej veľkosti poskytnú dostatok miesta aj na zazimovanie záhradnej techniky, grilu, hojdačky alebo záhradného sedenia.

Vyšantiť sa budú chcieť aj vaše ratolesti. Potešte ich plastovým alebo dreveným detským domčekom, v ktorom nájdu útočisko a vysnívanú skrýšu pre detské bláznovstvá. Detský domček nezaberie ani veľa miesta na pozemku a vy zasa nestratíte deti z dohľadu, ktorý je, z času na čas, potrebný aj na vlastnom dvore.

Záhradný domček pre deti
zdroj: gettyimages.com

Záhradné domčeky
Ide o záhradnú stavbu mnohých podôb, veľkostí a variácií. Rôznorodé je aj zastúpenie materiálov, ktoré sú zároveň indikátorom kvality a životnosti. Malé záhradné domčeky poslúžia ako kôlne či drevárne. Väčšie stavby už reprezentujú záhradné chatky, ktoré využijete v rámci celého roka. Slúžia na oddych, letné grilovačky s priateľmi či dokonca kratšie víkendové pobyty.

Aj ich súčasťou môže byť pivnica alebo kôlňa. Takto spojíte príjemné s užitočným. Získate miesto na oddych a úložný priestor pre náradie, ale aj skladové priestory pre zazimovanie pozbieranej úrody. Kým menšie záhradné domčeky sú len akousi búdou, väčšie už disponujú oknami, dverami a kvalitne riešenou strechou. Potrebné bude aj vybudovanie základov.

Pozrite si záhradné domčeky pre deti v týchto e-shopoch:

Altánok verzus pergola
Obe spomenuté záhradné stavby prinesú do vašej záhrady nový vietor a estetickosť. Ide tu totiž o zvýšený dôraz na dizajn a celkové prevedenie. Najobľúbenejším materiálom je drevo. Evokuje súzvuk s prírodou, navodzuje teplo a krásne ladí s koloritom záhrady. V prípade drevených stavieb nezabudnite na pravidelnú starostlivosť a natieranie ochrannými nátermi. Zabezpečíte tak altánku dlhú životnosť. Ešte mäkučké podsedáky a príjemné posedenie s kávou či napínavou knihou sa môže začať.

Pozrite si záhradné altany v týchto e-shopoch:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: