Kuchynské ostrovčeky – efektívny a praktický trend

Ddd.jpg

BRATISLAVA 25. októbra (BývanieHrou.sk) – Túžite po kuchyni, ktorá bude priestranná a zároveň prakticky riešená? Ak áno, kuchyňa s ostrovčekom je pre vás tá pravá. Ostrovček môžete využiť na viacero spôsobov a prispôsobiť ho nielen vašim predstavám, ale aj veľkosti a tvaru kuchyne.

Jeden kúsok, mnoho tvárí

Kuchynský ostrovček je skvelá vychytávka, ktorá vyrieši veľa vašich starostí, s ktorými pri rozložení kuchyne môžete bojovať. Využiť sa dá ako:

  • Úschovňa a odkladacia plocha,
  • centrum varenia,
  • centrum umývania,
  • bar s posedením,
  • oddeľovací prostriedok medzi kuchyňou a obývacou izbou.

Nech už ostrovček zakomponujete akokoľvek, vašej kuchyni dodá úplne iný rozmer. Stane sa z nej kráľovstvo, ktoré nebudete chcieť len tak opustiť.

Elegantné uschovanie kuchynských potrieb

Disponuje vaša kuchyňa spotrebičmi alebo riadmi, ktoré nepoužívate tak často, predsa ich však nechcete schovávať do špajze? Ostrovček veľmi dobre poslúži ako miesto, kde všetky tieto menej potrebné veci rafinovane uložíte.

Patríte medzi typy ľudí, ktorí potrebujú k príprave pokrmov dostatočne veľký pracovný priestor? S kuchynským ostrovčekom s tým nebudete mať žiadny problém.

Multifunkčný priestor

Ostrovček často zariaďujeme v kuchyni za účelom multifunkčného priestoru. Tým je predovšetkým varná plocha alebo zapustený drez. Tento spôsob využitia kuchynského ostrovčeka spĺňa praktickosť aj funkčnosť. Ideálna šírka jeho dosky je 80–90 cm.

Samostatný umývací kútik

Niektoré riady do umývačky jednoducho nepatria, a tak vám neostáva nič iné, než ho umyť  v dreze pod tečúcou vodou. Skvelý nápad je zakomponovať do ostrovčeka set drezu a batérie. Nad týmto riešením umývacej plochy musíte však premýšľať už pri návrhu kuchyne, pretože treba dopredu vyriešiť prívod vody a aj odpad.

Eee.jpg
Foto: http://sanitino.sk/

Varenie na jednom mieste

Ak sa rozhodnete oddeliť plochu na varenie od pracovnej, nezabudnite nad varnú dosku nainštalovať odsávač pár, teda digestor. Okrem toho, že budete mať oddelenú variacu plochu, môžete mať jednoducho po ruke aj všetky kuchynské potreby, ktoré potrebujete.

Príjemné posedenie aj stolovanie

Urobiť z jednej strany ostrovčeka bar je skvelý nápad. Ak navyše máte len dvojčlennú rodinu, môžete tu aj stolovať. Taký ostrovček by mal mať šírku aspoň 60 cm, aby sa pri ňom dalo pohodlne sedieť.

Inzercia