Moderný a pritom nadčasový - spálňový nábytok z masívu

Biela manželská posteľ z masívneho dreva
zdroj: gettyimages.com

Jednoducho povedané spálňa by mala doslova dýchať harmóniou. Mala by nás nabiť pozitívnou energiou a chuťou do života. Základom plnohodnotného oddychu je eliminovanie všetkých rušivých vplyvov, medzi ktoré patrí televízia, mobilný telefón a ďalšia elektronika. Lenže nemať v dnešnej uponáhľanej dobe pri sebe mobil je prakticky nemožné. Vyvážte negatívne vplyvy tými pozitívnymi a vyhrajte sa so zariadením spálne. Venujte zvýšenú pozornosť výberu nábytku, jeho množstvu, rozloženiu v priestore, či zladeniu jednotlivých farieb. Pri vyberaní by ste mali zohľadniť veľkosť spálne, možnosti vášho rodinného rozpočtu, kvalitu, vaše potreby a štýl, ktorý v rámci bývania preferujete. Nezabudnite ani na vkus a potreby vášho partnera, určite to ocení. Uvedené faktory výber nie len zúžia, ale pomôžu aj k lepšej orientácii v bohatej ponuke spálňového nábytku.

...

Spálňový nábytok z nasívu – elegancia a nadčasový vzhľad

Vyberanie spálňového nábytku je na jednej strane veľmi zaujímavé a vzrušujúce, ale na druhej strane aj pomerne náročné, časovo aj finančne. Pri zariaďovaní musíme myslieť na niekoľko vecí naraz. Nájsť pohodlnú posteľ s kvalitným matracom, moderné skrine s dostatkom úložného priestoru a mnoho iných detailov, dotvárajúcich celkový vzhľad. Nezabudnite pred výberom nábytku na zopár dôležitých faktov.

  • konštrukcia – nábytok do spálne by mal byť pevný a ťažký. Vďaka dlhej životnosti a trvanlivosti sa odporúča nábytok z masívneho dreva. Vyhýbajte sa drevotrieske a hliníkovým konštrukciám
  • tvar – tvar nábytku by mal byť nadčasový, moderný nie len teraz, ale aj v budúcnosti
  • farba – pri masíve dbajte na fakt, či je možné ho prefarbiť alebo nie. Chcete po nejakom čase zmeniť vzhľad spálne? Niektoré kusy nábytku jednoducho premaľujte. Pri niektorých farbách masívu môžete siahnuť len po tmavšom odtieni, alebo zafarbenie nie je možné vôbec
  • štýl – dbajte na štýlové zladenie celého domu. Nejde totiž len o originalitu, ale aj o prezentovanie vášho osobného vkusu a pohľadu na život. Pokojne siahnite aj po extravagantnejšom nábytku. Dôležité je vaše pohodlie a pocit z dobre vykonanej práce

Nábytok z masívneho dreva je súčasťou našich spální už od nepamäti. Prešiel najrozličnejšími úpravami vzhľadu, avšak jeho vlastnosti zostali nezmenené. Každý materiál má svoje pozitíva aj tienisté stránky, pričom výnimkou nie je ani masív. Masívny nábytok sa vyznačuje klasickým a kvalitným dekórom. Aj keď ide o pomerne vysokú investíciu, dlhá životnosť nám zaručí nie len spokojnosť, ale ušetrí aj ďalšie peniaze. Najdôležitejšou vlastnosťou masívneho nábytku je trvanlivosť, nízka miera opotrebovania aj pri každodennom používaní a minimálna údržba. Spálňa z masívu môže poslúžiť aj niekoľkým generáciám. Určitou nevýhodou je váha, ktorou masívny nábytok disponuje. Je rozhodne ťažší ako napr. drevotrieska. Masívny nábytok je kvalitný a zároveň ekologický. Výroba z prírodného dreva totiž nevyžaduje použitie žiadnych nadbytočných chemikálií. Vstupná investícia však nemusí byť až taká veľká, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zariadenie spálne je spravidla jednoduché a pozostáva z postele s nočnými stolíkmi, skrine, prípadne z komody. Spálňový nábytok z masívu nájdete v odtieňoch svetlého dreva, tmavého dreva, či takmer bieleho dreva.

Pozrite si nábytok z masívu v týchto e-shopoch:

Pri tmavom prevedení ide o nábytok z orechového, čerešňového alebo hruškového dreva. Pekný kontrast vytvoríte svetlými doplnkami, napr. v krémovej farbe. K svetlým drevám patrí biely javor alebo žltohnedý dub. Po tomto type siahnite v prípade menšej spálne, pretože vám opticky zväčší priestor. U nás je preferovaný smrek a borovica. Využívajú sa nie len na nábytok, ale aj na podlahy. Nezabudnite na farebné dotvorenie celého interiéru. K masívnemu nábytku sa doslova žiadajú krémové a pastelové farby. Rozhodujúca je však aj miera prirodzeného osvetlenia, ktorou vaša spálňa disponuje. Pri tmavej miestnosti sú vhodné teplé a zemité farby, ktoré ju presvetlia a zútulnia. Ak máte spálňu orientovanú na východ, môžete pokojne zvoliť aj chladnejšie odtiene fialovej či modrej. Vytvoríte tak nádherný kontrast.

Nábytok z masívu musí tvoriť harmonický celok, to znamená, všetky kusy nábytku z rovnakého dreva. Predídete tak farebným odlišnostiam a problémom so starostlivosťou. Každý typ dreva sa totiž inak ošetruje a hlavne inak reaguje na vlhkosť, teplo, či intenzívne slnečné žiarenie. Ideálnym riešením sú preto spálňové zostavy, obsahujúce posteľ, skriňu, komodu a nočné stolíky. Ak vám to priestorové možnosti dovolia, ozdobte si spálňu veľkým zrkadlom v masívnom ráme. Ženy určite ocenia aj stolík na líčenie. Aj tu však dbajte o zachovanie rovnakej farby a typu dreva so zvyškom spálne.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať