Nie len na vidiek sa hodia interiérové dvere z masívu

Interiérové dvere z masívu
zdroj: gettyimages.com

Každý materiál, z ktorého sa interiérové dvere vyrábajú, má čo ponúknuť. Drevený masív je toho jasným príkladom. Právom teda patrí k tým najlepším na trhu. Masív je doslova nestarnúcou klasikou. Zohráva významnú úlohu pri výrobe nábytku vo všeobecnosti. Najväčším pozitívom je fakt, že hovoríme o prírodnom materiáli.

...

Prirodzené teplo z prírody

Prírodné drevo je dobrým tepelným izolantom, a preto aj dvere z masívu vynikajú dobrými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Okrem toho napomáhajú aj k čiastočnému tlmeniu hluku. Drevený masív je zdravotne nezávadný. Pri vhodnej povrchovej úprave sa z neho neuvoľňujú žiadne zdraviu škodlivé látky, ako je to pri iných materiáloch. Masív je preto ideálnym riešením do interiérov, v ktorých sú deti a alergici. Na masív vsaďte aj vtedy, ak hľadáte dvere, ktoré vydržia desaťročia. Vyniká dlhou životnosťou.

Interiérové dvere z masívu vyžadujú vyššiu počiatočnú investíciu. Verte však, že tá sa vám po určitom čase vráti. Kvalitné masívne dvere nebudete musieť po niekoľkých rokoch vymeniť, nebudete ani riešiť problémy s opravou oderov alebo škrabancov. Pri dreve platí, že čím je staršie, tým je krajšie. V prípade masívnych dverí nie je komplikovaná ani ich renovácia. Pri umelých materiáloch vás čaká po niekoľkých rokoch výmena. Dvere z masívu postačí prebrúsiť, naolejovať, navoskovať, či nalakovať.

Môžete bývať na samote pri lese, v centre veľkomesta, v panelákovom byte, či v rodinnom dome na predmestí – skrátka kdekoľvek a všade nájdu interiérové dvere z masívu svoje uplatnenie. Hodia sa prakticky kamkoľvek a svojou prirodzenou krásou sú nadčasové. Pokiaľ dáte priestor drevenej kresbe, získate skutočne originálny doplnok do interiéru. Obávať sa nemusíte ani vtedy, ak zariaďujete moderný minimalistický interiér, v ktorom nie je pre rustikálny vzhľad miesto. Drevo je neuveriteľne univerzálne a v posledných rokoch sa stalo doslova trendom. V moderných interiéroch nájdete drevo aj na takých miestach, kde by ste ho skutočne nečakali, napr. v kúpeľni.

Prírodná krása dreva je navyše skutočná. Iné moderné materiály, z ktorých sa interiérové dvere vyrábajú, drevo len napodobňujú. S prírodným dreveným masívom získate originál. Môžete si vybrať ten najkvalitnejší umelý materiál, no krásu, vôňu a vzhľad dreva vám žiadny nenahradí. Dvere z masívu prinesú do domácnosti neopakovateľnú vôňu a vďaka svojmu prírodnému vzhľadu aj teplo a hrejivú atmosféru.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: