Pohodlné a praktické rozkladacie kreslo na spanie

Rozkladacie kreslo na spanie
zdroj: gettyimages.com

Ak povieme kreslo, v hlave sa nám vynorí množstvo predstáv, odlišujúcich sa veľkosťou, farbou, dizajnom. Všetky naše predstavy však spojí aj pocit príjemného a pohodlného sedenia, niekde v obývačke pri televízii, s dobrou kávou,či zaujímavou knihou. Kreslo je taktiež srdcom domova, rovnako ako sedacia súprava a jedálenský stôl. Môže fungovať samostatne, alebo v kombinácii so sedačkou, či taburetkou. Svoje miesto si nájde v každej izbe, alebo hale. V kombinácii s rozkladacím systémom sa stáva nie len vkusným a moderným kusom nábytku, ale aj veľmi praktickým a pohodlným pomocníkom, obzvlášť v menšom interiéri. Využiteľnosť je prakticky neobmedzená. Rozkladacie kreslo môže byť „srdcom“ vašej obývačky, útulným miestom pre oddych v spálni, alebo aj funkčným riešením postele v detskej izbe.

...

Pohodlné a funkčné rozkladacie kreslo

Každý kus nábytku si vyžaduje osobitnú pozornosť, bez ohľadu na to, či je veľký alebo malý, drahý či lacný, dominantný alebo skôr dekoratívny. Nezabúdajme na fakt, že každá investícia má byť uvážená a každý predmet by nám mal slúžiť aj niekoľko rokov. Veď aj životnosť nábytku vypovedá o jeho kvalite, vhodnom používaní a dobrom zaobchádzaní. Rozkladacie kreslo môže byť síce menšou investíciou, ale s veľkým efektom. V prvom rade si premyslite, kam chcete kreslo umiestniť. V každej izbe nadobúda totiž inú pozíciu. V obývačke je dôležitý súlad farieb, štýlov a dizajnu. Ak vyberáte kreslo ako samostatný kus, určite ho zosúlaďte k sedacej súprave. Dôležitá je nie len farba a, už spomenutý štýl, ale aj materiál. V spálni sa môže stať rozkladacie kreslo stredobodom pozornosti. Pokojne sa odviažte a vsaďte na veselšie a výraznejšie farby, či vzory. Presvietite celú izbu a zároveň jej dodáte neobyčajné čaro.

Rozkladacie kreslo na spanie asi najviac využijete v hosťovskej, či detskej izbe. Priestor je ku nám totiž častokrát neúprosný. Ak nechceme, už aj tak malú, izbu zaťažiť veľkými kusmi nábytku, akými sú napr. postele, hľadáme ideálnejšie riešenie. Rozkladacím kreslom vieme vyriešiť viacero problémov naraz – získame alternatívu funkčnej postele a pohodlné miesto na sedenie. Moderný a dizajnovo zaujímavý doplnok izby je pozitívom naviac. Dizajnéri popracovali aj na vzhľade a vytvorili pomerne zaujímavé variácie rozkladacích kresiel. Na trhu nájdeme klasické kreslá, ktoré sú síce funkčné a praktické, no prevedením veľmi neoslnia. Ďalším typom sú kreslá s operadlami v oblasti rúk. Nie len že zvyšujú pocit komfortu, ale po rozložení vytvoria tzv. zónu bezpečia. Pre dospelého skôr pocitovú, pri deťoch aj praktickú, nakoľko zabránia pádu, či skotúľaniu sa. Najvyhľadávanejším typom sú kreslá kombinované so sedačkou. Poskytujú viac miesta na sedenie, po rozložení aj omnoho väčšiu spaciu plochu a v základnom tvare sú zaujímavým a dekoračným kusom nábytku. Rozkladacie kreslo v podobe mini pohovky ocenia najmä deti vo svojej izbičke. Vyzerajú štýlovo a zároveň elegantne.

Farba, vzor alebo materiál sú pri výbere rozkladacieho kresla dôležité, no nie najpodstatnejšie. Keďže kreslo bude slúžiť na sedenie aj spanie, musí byť predovšetkým funkčné a praktické. Výber typu treba prispôsobiť interiéru a miestu, kde chceme kreslo rozkladať. Ako sme už spomenuli, kreslo si môžete kúpiť samostatne, alebo ako súčasť sedacej súpravy. Druhý prípad je v poslednom období častejší a zároveň aj praktickejší. Veď aj samotné sedacie súpravy máme kombinované s rozkladacím systémom, pričom možnosť rozloženia sa môže pokojne vzťahovať len na kreslá. Viete ich ľubovolne presúvať v interiéri, ako aj v rámci izieb. Efektivitu rozkladacieho kresla nájdeme aj v rôznych doplnkových možnostiach. Inováciou posledných rokov sú masážne kreslá, prípadne kreslo s vyhrievaním. Aj takýto luxus si môžete dopriať pri kúpe rozkladacieho kresla na spanie. Výhodným bonusom je aj skrytý úložný priestor.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať