Trendy tohto roka pre nábytok a bývanie

Gauč do obývačky
zdroj: gettyimages.com
...

Trendy sa prejavujú nielen v móde, architektúre, hudbe či literatúre, ale aj v bývaní. Frekvencia zmien je menej intenzívna, avšak o to výraznejšia. Objavujú sa nové farby, línie či tvary. Množstvo noviniek prináša aj rok 2019. Poďme sa na ne pozrieť spoločne.

Ako budeme bývať v roku 2019?

Obývačka
Vo väčšine domácností ide o hlavnú miestnosť, v ktorej sa stretáva rodina, uskutočňujú sa spoločenské udalosti, prijímajú návštevy, ale sa tu aj relaxuje, hrá, pozerá televízia. Pri zariaďovaní jej venujeme spravidla najväčšiu pozornosť. V oblasti bytového dizajnu jej bude v tomto roku vládnuť pohovka. Prim hrá veľkosť, príjemný materiál, oblé hrany. Trendom sú veľké priestranné pohovky s opierkami na ruky a širokou plochou na sedenie. Dostatok miesta pre detské hry, ale aj čítanie či pokojné sledovanie obľúbeného filmu.

Na stenách pritiahne pozornosť gobelín. Obrazy v tejto sezóne už nemajú miesto. Obývačku, ladenú v pastelových či prírodných farbách, oživte kobercom vo výraznej farebnej kombinácii, prípadne s netradičným vzorom. Nie ste až takí odvážni? Nahraďte koberec fotkami, avšak v rôznorodých rámčekoch. Vsaďte na rozmanitú veľkosť aj tvar, stenu ozdobte zaujímavými hodinami alebo zrkadlovými dekoráciami. Obraz a tapeta je v modernom bývaní skrátka tabu.

Kuchyňa
Kuchyňa musí byť v prvom rade funkčná. Obľúbené sú tmavé farby a matne upravený povrch. Skrinky a poličky sú otvorené. Z materiálov hrá prim sklo, antikora či kov, ktoré v kombinácii s tmavou pracovnou plochou pôsobia jednoducho úžasne. Odvážni môžete byť aj v oblasti obkladov, ich farieb a vzorov. Neplatí už pravidlo, že obklad patrí len medzi pracovnú plochu a horné skrinky, pokojne si ním obložte celú stenu.

Kúpeľňa
V tejto miestnosti sa zamerali dizajnéri na obklady a povrchy. Dominovať budú doslova obrovské rozmery obkladových dlaždíc, napodobňujúce betónový, drevený, prípadne kovový povrch. Nebojte sa spojenia matného s lesklým, oblého s hranatým, tmavého so svetlým. Nateraz je dovolené všetko.

Pozrite si sedačky v týchto e-shopoch:

Spálňa
Centrom spálne je posteľ. Ak chcete držať krok so súčasnými trendmi, siahnite po posteli s veľkým čelom s čalúnenou úpravou. Čím väčšie, tým lepšie. Ak bude mať navyše zahnuté okraje, budete sa cítiť ako v kolíske. Na oknách by nemali chýbať, okrem záclon, aj závesy.

Farba
Jednoznačne zelená, avšak v zemitých a pastelových odtieňoch. Podčiarkne prírodný aspekt interiéru, dodá mu vzdušnosť a zaujímavý akcent. Ide o pomerne špecifický odtieň, preto to s jeho prítomnosťou nemusíte preháňať. Siahnite po vankúšoch, závesoch, vázach, fotorámčekoch, menšom koberci, prípadne obruse. Pocit útulnosti dodá aj deka či prehoz cez posteľ.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: