Čaputová sa stretla s Kaliňákom, informoval ju aj o zdravotnom stave premiéra Fica

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Čaputová, Kaliňák
Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla s podpredsedom vlády Robertom Kaliňákom Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok stretla s podpredsedom vlády Robertom Kaliňákom (Smer-SD), ktorý ju informoval o zdravotnom stave premiéra Roberta Fica. Ako uviedla po stretnutí na sociálnej sieti, je rada, že jeho zdravotný stav sa zlepšuje a úprimne mu želá skoré uzdravenie.

Čaputová plánuje navštíviť premiéra

Prezidentka opätovne ponúkla, že navštívi premiéra v nemocnici, zároveň uviedla, že plne rešpektuje jeho vôľu a určenie času, ktorý bude na to vhodný.

Dosluhujúca prezidentka zároveň s podpredsedom vlády hovorila o plánovanom stretnutí lídrov politických strán, ktoré iniciovala spolu so zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim.

„Chápem, že situácia si vyžaduje viac času aj trpezlivosti. Dôležitejší než samotné stretnutie je jeho cieľ, a tým je upokojenie spoločnosti, o ktoré sa naďalej musíme snažiť rôznymi spôsobmi,“ skonštatovala.

Bezpečnostná situácia na Slovensku

Pôvodne sa malo stretnutie uskutočniť v utorok, vzhľadom na medializované vyhlásenia niektorých strán sa tak nestane, ako informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Kaliňák tiež počas stretnutia prezidentku informoval aj o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Slovensku.

„Napätá situácia k nej nijako neprispieva, a preto je veľmi potrebné, aby každý jeden z nás pristupoval ku svojej verejnej komunikácii ohľaduplne a s rešpektom,“ poznamenala Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin StrižinecPeter PellegriniRobert FicoRobert KaliňákZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Smer - SSD