Česká polícia zadržala nebezpečného cudzinca, pre obavy z teroristického útoku je však naďalej v pohotovosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, Česko
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Pre obavy z možného teroristického útoku je česká polícia od soboty v pohotovosti. Zvýšené bezpečnostné opatrenia sa týkajú predovšetkým Prahy.

V nedeľu síce zadržali nebezpečného cudzinca z Južnej Ameriky, ale bezpečnostné opatrenia naďalej platia. Informuje o tom web Novinky.cz, ktorému to potvrdila pražská policajná hovorkyňa Eva Kropáčová.

Informáciu o zvýšených bezpečnostných opatreniach priniesol v noci zo soboty na nedeľu server iDnes.cz, podľa ktorého sa hrozba mala týkať útoku na tuzemskú infraštruktúru.

Zvýšené bezpečnostné opatrenia potvrdil aj český minister vnútra Vít Rakúšan: „Polícia aktuálne podniká preventívne opatrenia. Polícia nemá informácie o bezprostrednom ohrození,“ uviedol.

Podozrivú osobu policajti zadržali a v súčasnosti prebiehajú prvotné úkony trestného konania v súvislosti s podpaľačským útokom v Prahe 9. Trestné stíhanie zadržanej osoby sa nezačalo,“ uviedol štátny zástupca Martin Bílý z Hlavného štátneho zastupiteľstva v Prahe. Viac podrobností podľa neho zatiaľ nie je možné poskytnúť vzhľadom na prípravné konanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin BílýVít Rakušan
Firmy a inštitúcie Polícia