Lyžovanie na Slovensku: Aké sú ceny skipasov na Kysuciach, Orave, Liptove a Tatrách?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Skier skiing downhill in high mountains against blue sky.
Skier skiing downhill in high mountains against blue sky. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

S príchodom zimnej sezóny sa mnohí lyžiari a snowboardisti sústreďujú na ceny skipasov na slovenských zjazdovkách. Regióny ako Kysuce, Orava, Liptov a Tatry ponúkajú rôzne možnosti pre zimné športy. V tomto článku ti predstavíme aktuálne ceny skipasov v obľúbených lyžiarskych strediskách.

Kysuce

Ceny skipasov na Kysuciach pre sezónu 2023/2024 ponúkajú rôznorodé možnosti pre lyžiarov. Vo Veľkej Rači je cena jednodňového lístka pre dospelého v sezóne: 25 eur(online, do Vianoc) až 41 eur (lyžovanie medzi sviatkami, nákup v pokladni). V Ski Makove sú jednodňové skipasy pre dospelých 26 eur a pre deti 23 eur, pričom šesťdňový skipas pre dospelého stojí 125 eur a pre deti 105 eur. Tieto ceny môžu byť nižšie pri online nákupe alebo v predpredaji​.

Mala Fatra from Velka Raca hill in winter Kysucke Beskydy mountains
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Orava

Na Orave sa v sezóne 2023/2024 ceny skipasov líšia v závislosti od konkrétneho lyžiarskeho strediska. Stredisko Orava snow v Oravskej lesnej ponúka jednodňový lístok pre dospelého za 26,99 (e-skipas) až 34 eur (vianočný v pokladni) a pre deti od 21,99 po 28 eur. V ďalšom populárnom oravskom lyžiarskom stredisku SKI Oravice zaplatíte za celodenný skipas pre dospelého za 36 eur a za dieťa 34 eur. Lyžiarsky areál Roháče Spálená patrí k strediskám s najdlhšou lyžiarskou sezónou a najväčším množstvom snehu až do neskorej jari, ponúka jednodňové skipasy pre dospelých za 37 eur a pre deti za 28 eur.

Chair lift on the top of ski slope of skiing park Kubinska Hola in winter.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Liptov

Ceny skipasov na Liptove sa pohybujú v širokom rozmedzí. Pre dospelých sa cena celodenného lístka bežne začína na približne 24 eurách, avšak počas vianočných sviatkov môže stúpnuť až na 61 eur. Pri nákupe priamo v pokladniach lyžiarskych stredísk sú tieto ceny obvykle vyššie. V menších strediskách sa cena za celodenný skipas na mieste pohybuje medzi 21 a 28 eurami, zatiaľ čo vo väčších strediskách môže dosiahnuť až 59 eur. Počas vianočných a novoročných sviatkov sa cena celodenného lístka v pokladniach môže zvýšiť až na 67 eur.

  • Jasná, Nízke Tatry – celodenný skipas pre dospelého 59 eur a pre deti 42 eur
  • Malinô Brdo, Ružomberok – celodenný skipas pre dospelého 35 eur a pre deti 25 eur
  • Park SNOW, Donovaly – celodenný skipas pre dospelého 39 eur a pre deti 29 eur
Modern cableway FUNITEL on hill Chopok
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Vysoké Tatry

V lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách sa ceny za celodenné skipasy pre dospelých líšia. V pokladniach sa tieto lístky predávajú od 35 do 49 eur, avšak počas sviatočných sviatkov môže cena narásť na približne 55 eur. Pri nákupe skipasov online sa cena začína už od 33 eur, zatiaľ čo v období sviatkov sa online ceny pohybujú medzi 46 a 50 eurami.

  • Bachledka Ski&Sun – celodenný skipas pre dospelého 39 eur a pre deti 37 eur
  • Tatranská Lomnica – celodenný skipas pre dospelého 49 eur a pre deti 35 eur
  • Štrbské Pleso – celodenný skipas pre dospelého 46 eur a pre deti 33 eur
  • Ždiar – Strednica – celodenný skipas pre dospelého 37 eur a pre deti 34 eur
Cable car in High Tatras during winter time, Slovakia, Europe
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať