Cestujete sami? Týchto 7 miest je pre vás najvhodnejších

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bali_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Je pravdou, že dnes je trendy cestovať osamote. Čoraz viac ľudí objavuje slobodu skúmania, nové miesta, kedy sa im len zachce.

V dnešných časoch je predsa len ľahšie nájsť všetky potrebné informácie, aby sa človek mohol vydať na osamelú jazdu. Od skvostnej krajiny Islandu po sparné pláže na Belize, mnoho destinácií je priateľských k nezávislým cestovateľom.

Stále váhate? Pozrite si niekoľko tipov/miest, ktoré sú bezpečné a vyzerajú na nezaplatenie. Šťastné sólo cestovanie!

Reykjavik

Reykjavik_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Kde: Island

Outdoorové aktivity patria k tomu najlepšiemu, čo Island ponúka. Je dobré sa ubytovať v hlavnom meste, aby ste mali do každého rohu krajiny blízko. Island je na vrchole zoznamu sólo cestovateľov preto, že je to veľmi priateľská krajina. V Reykjaviku určite navštívte The Laundromat Café, stretávajú sa tam cestovatelia i miestni – kvôli jedlu, káve, môžu si tam prečítať knihu, oprať si v práčovni a podeliť sa o svoje cestovateľské zážitky.

Paríž

Paris_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Kde: Francúzsko

S neobvyklým množstvom bistier a kaviarní je Paríž mestom, kde môžete stráviť hodiny študovaním kávy, čokolády či prepychových cukrární. Sólo cestovateľov to tiahne smerom ku Café de Flore a Deux Magots, ktoré slúžia ako miesta stretnutí pre cestovateľov, aby sa mohli podeliť o svoje zážitky. Len tak mimochodom, Paríž je relatívne bezpečné mesto pre ženy, ktoré cestujú osamote.

Bali

Bali_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Kde: Indonézia

Jóga, duchovnosť, kúpele, masáže, pláže, zdravé reštaurácie a trhy – už ste chytení? S takouto rozmanitosťou je Bali obzvlášť vhodné pre sólo cestovateľov z celého sveta. Ľudia si tam jazdia oddýchnuť – uľahčiť životu i zdraviu. Pomáha tiež to, že jedlo tam chutí výborne a je lacné.

Bangkok

Thajsko_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Kde: Thajsko

Sólo cestovanie a Bangkok majú dlhú a spletitú históriu. Často sa hovorí, že je šťastie v niektorých častiach Bangkoku stretnúť „Thajsko“. Našťastie, ostatné časti si ponechali zakorenenú autentickosť, ktorá je stále atraktívna pre cestovateľov. Chrámy, putovné trhy, lacné nakupovanie a hojnosť nočného života umožňujú aktívnym návštevníkom križovať mesto. Výborná infraštruktúra tiež nie je pri objavovaní mesta na zahodenie.

Sevilla

Spain pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Kde: Španielsko

Hlavné mesto Andalúzie odráža všetky romantické predstavy o Španielsku – je domovom maurskej architektúry, býčích zápasov a flamenga. V tomto meste sa dá ľahko orientovať aj pešo, na každom kroku narazíte na farebnú keramiku, dláždené chodby a lákavé trhy. Mesto je snom fotografov – má nevyčerpateľný šarm a spraví z vás fotozanietenca.

Dubrovník

Dubrovnik pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Kde: Chorvátsko

Infraštruktúra je priam prispôsobená turistom, Dubrovník je tiež známy ako Perla Jadranu, ako ho pomenoval Lord Byron. Počas sezóny je tam možno trochu horúco a preplnene, ale zážitok stojí za to. Počas dňa si môžete urobiť výlet napríklad do Čiernej hory alebo do Bosny a Hercegoviny. Ak chcete výlet stráviť akčnejšie, môžete sa vybrať na turistiku a ísť si poloziť, ak máte záujem spoznávať architektúru či len tak ležať na pláži, ku všetkému z toho tam budete mať príležitosť.

Dublin

Dublin pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Kde: Írsko

Pri pohári Guinnessu si urobíte priateľov za okamih, írska pohostinnosť je známa na celom svete. Íri sú vrelí a priateľskí, najmä v Dubline. Namierte si to do tradičného írskeho pubu, konverzujte s miestnymi a hneď zistíte, aké je to úžasné mesto. Počas dní si môžete napríklad spraviť túru po stopách slávnych spisovateľov, od Oscara Wildea po G. B. Shawa – Dublin je koniec-koncov mestom literatúry.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať