Čo videť v Ostrave počas majstrovstiev sveta?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ityscape of Ostrava in sunset, Czech Republic
ityscape of Ostrava in sunset, Czech Republic, Europe. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Objavujte zázračné miesta Ostravy, od úchvatných historických pamiatok po moderné zážitky. Okúste počas majstrovstiev sveta miestnu kultúru, gastronómiu a atmosféru.

Landek Park

Toto miesto už z dieľky upúta vašu pozornosť, no to najúžasnejšie začína, keď prekročíte jeho brány a ocitnete sa v jeho útrobách. Landek Park nesie na svojich pleciach bohatú históriu, ktorá je tesne spätá s ťažbou uhlia.

Vstupujete do jeho dolnej časti a cítite dych minulosti, ktorý sa mieša s prítomnosťou. Tu sa nachádzajú zvyšky bývalých uhliarských závodov. No to najúžasnejšie sa odohráva v nadzemných častiach parku. Tu sa nachádza expozícia s replikou uhliarne z 19. storočia.

Autumn Twilight Glowing Historic Abandoned Coal Mining Tower with Bare Tree Silhouette 3
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Dolní oblast Vítkovice 

Dolní oblast Vítkovice je živým múzeom priemyselnej revolúcie v Ostrave. Tento obrovský komplex, ktorý bol kedysi využívaný na ťažbu uhlia, dnes ponúka pohľad do minulosti. Začnite návštevou Science Centra TECHMANIA, kde sa môžete dozvedieť viac o technických a vedeckých procesoch pomocou interaktívnych exponátov a experimentov.

No pravým klenotom Dolnej oblasti Vítkovice je Důl Hlubina. Prejdite sa po jeho chodbách a obdivujte nádherné expozície, ktoré ilustrujú tvrdú, no fascinujúcu prácu baníkov.

Closed metallurgical plant in Vitkovice (Ostrava). Czech Republic
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Ostravský zámok 

Tento majestátny komplex je jedným z najstarších v meste a je domovom Galérie výtvarného umění v Ostravě. Pre fanúšikov umenia je návšteva tohto zámku cestou do sveta umeleckej tvorby a kultúry.

Výstavy umelcov z Česka aj zo sveta, vytvárajú záhadnú atmosféru, ktorá oživuje staré múry. Obdivujte diela z rôznych období, od tradičných malieb až po moderné inštalácie.

Botanická záhrada 

Zelené oázy, kvetinové labyrinty a vôňa exotických rastlín vás okamžite vtiahnu do autentickej atmosféry. To, čo váš zrak upúta najviac, sú kaktusové pavilóny.

Vo vnútri týchto pavilónov objavíte svet exotických rastlín. Prechádzka medzi týmito pavilónmi je ako prechádzka exotickou džungľou.

Ficaria verna bulbifera in floodplain forests. Yellow green sea flower pilewort in the Odra river area in floodplain forests in eastern Czech Republic, europe
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Stodolní ulica

Stodolní ulica je známa ako centrum nočného života v Ostrave. S viac ako stovkou barov, klubov a kaviarní je toto miesto živým srdcom mestskej zábavy. Bez ohľadu na to, či máte záujem o živú hudbu, tanec alebo len príjemné posedenie s priateľmi, Stodolní ulica ponúka niečo pre každého. Atmosféra tejto ulice je mimoriadne energická, a to najmä počas víkendov, keď sa tu stretávajú ľudia z celého regiónu a okolia.

View of Ostrava streets
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Komenského sady

Prejdite bránou a vstúpte do sveta Komenského sadov, miesta. Tieto rozsiahle verejné záhrady sú akýmsi útočiskom od rušného mesta, miestom, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu Kvetinové záhony a zelené trávnaté plochy sa rozprestierajú pred vami, vás lákajú na prechádzky a pikniky. Malebné cestičky vedú cez záhrady, ponúkajúc vám príležitosť objaviť ich krásu a poklady.

Pre fanúšikov hokeja je to ideálny spôsob, ako si oddýchnuť a načerpať energiu medzi zápasmi, zatiaľ čo si vychutnávate pokojnú atmosféru a prírodnú krásu.

Sakura cherry trees in park in Ostrava
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať