Kam s deťmi na Istrii?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Croatia, Istria, aerial of old town of Rovinj
Croatia, panoramic view of beautiful blue Adriatic coast in Istria, aerial of old town of Rovinj

Istria, najväčší chorvátsky polostrov, je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku plnú zábavy, kultúry a prírodných krás. Od historických miest až po oslnivé pláže, Istria ponúka niečo pre každého člena rodiny. Navštívte atrakcie a aktivity, ktoré si môžete s deťmi na Istrii užiť.

Pláže a vodné športy

Istria je známa svojimi krásnymi plážami, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Pláže ako Girandella v Rabaci a Laguna v Poreči ponúkajú jemný piesok, plytké vody a rôzne vodné športy. Môžete si tu vyskúšať windsurfing, kajakárske výlety alebo si jednoducho užiť deň plný slnečného kúpania a stavania pieskových hradov.

Two girls eating watermelon on the beach
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Objavovanie histórie

Pre rodiny zaujímajúce sa o históriu a kultúru, Istria ponúka množstvo pôsobivých historických lokalít. Navštívte amfiteáter v Pule, kde si môžete predstaviť dávne gladiátorské zápasy, alebo sa prejdite po kľukatých uličkách Rovinja a objavte jeho šarmantnú atmosféru. Deti určite ocenia aj interaktívne múzeá, ako je Historické a námorné múzeum Istrie.

REZERVUJTE LETENKY DO CHORVÁTSKA TU

Ute little girl with family exploring Roman Amphitheater Arena like as Coliseum - famous tourist travel destination in Pula, Croatia. A child plays in historical ruins of an ancient structure
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Zázračná príroda

Istria je domovom niektorých úchvatných prírodných parkov, ako je Národný park Brijuni alebo Park prírody Kamenjak. Tieto lokality ponúkajú nádherné scenérie, možnosti na turistiku a pikniky. Pre dobrodružnejších je tu možnosť preskúmať jaskyne Baredine, kde sa môžete ponoriť do podzemného sveta stalaktitov a stalagmitov.

Seven waterfalls trail in Istria, Croatia
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

 Zábava pre celú rodinu

Istria tiež hostí niekoľko zábavných parkov, ktoré sú perfektné pre rodiny hľadajúce vzrušenie. Aquacolors Poreč je jedným z najväčších vodných parkov v Európe, zatiaľ čo Dinopark v Funtane je skvelý pre mladších deti, ktorí majú radi dinosaury. Nezabudnite navštíviť ani Istralandia, ktorý ponúka atrakcie pre všetky vekové kategórie.

Happy child having fun on slide at outdoor water park. summer vacation
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Chutná gastronómia

Po dni plnom objavovania a zábavy si doprajte chuť Istrii. Regionálne špeciality ako truffles, olivový olej a čerstvé morské plody sú dostupné v mnohých reštauráciách, ktoré sú priateľské k deťom. Vyskúšajte miestnu pizzeriu alebo konobu, kde môžete ochutnať autentické istrijské jedlá.

Seafood fish platter in Valun Cres island Croatia with tuna fish shrimps and mussels
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať