Najfotogenickejšie národné parky ideálne pre Instagramových influencerov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mountains over the town of Cogne, near Gran Paradiso National Park
The beautiful valley in front of the Gran Paradiso in a summer day

Nová štúdia odhalila, ktoré národné parky sú pre influencerov najatraktívnejšie na základe popularity na sociálnych sieťach. Ktoré sú to?

V novej štúdii, ktorú uskutočnili odborníci na cestovanie Amalfi Coast Tours, bol víťazom národný park v Taliansku, ktorý má najviac sledovaní na Instagrame.

Zistenia vychádzajú z priemerného počtu príspevkov na Instagrame označených hashtagmi pre každý národný park. Pre každý park sa analyzovalo viacero tagov vrátane „#[názov parku]nationalpark“.

S blížiacim sa letom zostáva Taliansko najlepšou voľbou na dovolenku, pričom obľúbenou aktivitou je pešia turistika – môže však byť zložité rozhodnúť sa, kam ísť. Tieto údaje pomáhajú cestovateľom, ktorí sa orientujú na sociálne médiá, naplánovať si cestu podľa toho, kde je najlepšia fotografická „kulisa“.

Na prvom mieste v rebríčku parkov hodných Instagramu sa umiestnil národný park Vezuv, kde sa nachádza jediná aktívna sopka v kontinentálnej Európe, Vezuv. Park sa môže pochváliť priemerným počtom 381 785 príspevkov na Instagrame v rámci troch spoločných hashtagov.

Vesuvio
Breathtaking view of Vesuvius surrounded by fog.

Národný park Gran Sasso e Monti della Laga je druhým národným parkom v Taliansku, ktorý je hodný sociálnych médií, s priemerom 97 012 príspevkov na Instagrame.

Na treťom mieste ako národný park s najväčšou príťažlivosťou pre Instagram je národný park Dolomiti Bellunesi, jediný národný park na severovýchode Talianska, ktorý má priemerný počet hashtagov na Instagrame 54 987.

Na štvrtom mieste ako najfotogenickejší park sa umiestnil Parco Nazionale Gran Paradiso, ktorý si zabezpečil priemerný počet 52 236 príspevkov, zatiaľ čo národný park Pollino, geopark chránený UNESCO a najväčší prírodný park v Taliansku, je na piatom mieste s 32 019 príspevkami na Instagrame.

Scenic shot of lakes and the Gran Paradiso in Graian Alps, Italy
A scenic shot of lakes and the Gran Paradiso in Graian Alps, Italy

Desať „instagramovo“ najobľúbenejších národných parkov v Taliansku

Národný park Priemerný počet hashtagov na Instagrame
1 Vesuvius National Park 381,785
2 Gran Sasso e Monti della Laga 97,012
3 Dolomiti Bellunesi 54,987
4 Parco Nazionale Gran Paradiso 52,236
5 Pollino National Park 32,019
6 Asinara National Park 27,868
7 Aspromonte National Park 26,506
8 Monti Sibillini National Park 22,881
9 Foreste Casentinesi, Monte Falterona, Campigna 20,367
10 Arcipelago Toscano

Na konci zoznamu je národný park Appeninno Lucano – Val d’Agri-Lagonegrese s priemerom 94 príspevkov na analyzovaný hashtag, čo je o 381 691 menej ako najpopulárnejší park na zozname (národný park Vezuv).

Volturino mount landscape, viggiano, potenza, basilicata
nature sceneries with the Church of the Black Madonna of the Sacro Monte di Viggiano on the background , Potenza, Basilicata

Predposledný v rebríčku je národný park Abruzzo, Lazio, Molise, ktorý má na Instagrame v priemere 118 príspevkov. Národný park súostrovia La Maddalena je tretí od konca s priemerom 347 príspevkov.

Národný park Cilento, Vallo di Diano a Alburni je štvrtý od konca s priemerom 2101 príspevkov a národný park Val Grande, ktorý sa nachádza v severnom Taliansku na hranici so Švajčiarskom, je piaty od konca s priemerným počtom 2180 príspevkov na Instagrame.

Desať najmenej „instagramo“ obľúbených národných parkov v Taliansku

Národný park Priemerný počet hashtagov na Instagrame
1 Circeo National Park 7,497
2 National Park of the Gulf of Orosei and Gennargentu 6,276
3 Isola di Pantelleria 6,224
4 Gargano National Park 5,739
5 Tuscan-Emilian Apennines National Park 3,392
6 Val Grande National Park 2,180
7 Cilento, Vallo di Diano and Alburni National Park 2,101
8 La Maddalena National Park Archipelago 347
9 Abruzzo, Lazio, Molise National Park 118
10 Appennino Lucano- Val d’Agri-Lagonegrese 94

Odborníčka na cestovanie Magdalena Petrusic zo spoločnosti Tours & Tickets uviedla: „Tento rebríček je odrazom toho, že Taliansko má kopec nádherných miest a atrakciíná, ktoré musíte vidieť, ako napríklad Vezuv. Keďže cestovatelia sa snažia uniknúť ruchu mestských oblastí, tento rebríček yzdvihuje najúchvatnejšie národné parky, ktoré by si mali turisti a cestovatelia, ktorí ovplyvňujú cestovanie, vychutnať.

„Vyzývame používateľov sociálnych médií, aby zdieľali zábery zo svojich návštev národných parkov online – pričom by mali dbať, aby boli príspevky vhodné, pretože sa tým zvyšuje povedomie o prírodných oblastiach Talianska a propaguje sa dôležitosť trávenia času na čerstvom vzduchu počas tohto leta. Na druhej strane sa tým zabezpečí, že tieto oblasti zostanú dobre udržiavané a bude sa do nich investovať.“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať