TEXAS 17. apríla (WEBNOVINY) – Američan Andy Davidhazy z Texasu sa vybral na namáhavú púť z Mexika do Kanady. Počas neľahkej cesty, ktorá trvala vyše päť a pol mesiaca, vášnivý turista uskutočnil ešte jeden zaujímavý projekt – po každej prejdenej míli odfotografoval svoju tvár, aby tak zdokumentoval svoju premenu. Výsledok vtesnal do štvorminútového videa, ktoré si za pár týždňov stihli pozrieť milióny ľudí.

„Fotografovanie vlastnej tváre nebolo o mojej márnivosti. Videl som v tom spôsob, ako dokonale zdokumentovať celú moju výpravu,“ uviedol Davidhazy.
„Poslúžilo mi to ako vhodný prostriedok na začatie konverzácie s ostatnými turistami, ktorých som stretol po ceste. Veľmi rád sa teraz pozerám na tie tváre, ktoré sa vynárajú na obrázkoch na nečakaných miestach,“ dodal dobrodruh.

Počas svojej cesty narazil fotograf na množstvo nebezpečných žijúcich živočíchov vrátane piatich medveďov, vlkov či tucty nebezpečných štrkáčov. Na púti sa striedali mrazivé noci s horúcimi dňami, dobrodruh sa však nesťažuje.„Bola to tá najťažšia jednoduchá vec, ktorá mi napadla,“ smeje sa Američan.
Krátke časozberné video plánuje použiť aj vo svojom novom filme Lost or Found.