Turistickú sezónu v Holíči zaháji historický sprievod a módna prehliadka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
1.jpg
Foto: Slovakia Travel

Už túto sobotu môžu zažiť návštevníci Holíča výnimočný program. Mestom prejde historický sprievod na čele s Máriou Teréziou. Ako sa kedysi obliekali ľudia odhalí výnimočná módna prehliadka, dramatické momenty ponúkne jazdecká šou. Na kačacie hody do Kopčian privezú návštevníkov historické koče.

Podujatie Vivat Holíč sa uskutoční 20. apríla na Holičskom zámku a prinesie bohatý program pre celú rodinu. Ľudia môžu ochutnať viac ako tisíc vzoriek ovocných destilátov, prísť na výstavu poľovníckych trofejí aj na kynologickú súťaž. „Pripravili sme aj stredoveké atrakcie a sprievod,“ hovorí primátor mesta Holíč a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie a Kopanice Zdenko Čambal.

Jarmok, šerm a jazdecká šou

Historický sprievod sa na svoju trasu vydá zo Zámockej ulice a bude pokračovať okolo zámku. Na ústredné pódium vystúpia Mária Terézia a František I. Lotrinský a odovzdajú kľúč od zámku primátorovi mesta. Tým oficiálne otvoria letnú turistickú sezónu. Sprievod vyústi do módnej prehliadky, ktorá predvedie kostýmy z minulosti. Súčasťou otvorenia bude aj krst novej monografie o Holíči. O program sa ďalej postará Skupina historického šermu Bojník, okrem módnej prehliadky majú pripravenú šermiarsko-divadelnú etudu – Súboj Bega. Priamo v areáli zámku si ľudia vychutnajú jazdeckú šou v podaní českej skupiny Štvanci. Súčasťou podujatia je aj jarmok s ukážkami tradičných remesiel. „Nezabudli sme ani na pestrý program pre deti a v ňom divadelné predstavenia, detské atrakcie a ďalšie aktivity. Prídu tiež sokoliari a trubači,“ hovorí výkonný riaditeľ OOCR Záhorie a Kopanice Martin Lidaj.

2.jpg
Foto: Slovakia Travel

Kačacie hody v Kopčanoch

Otvorenie turistickej sezóny je prepojené s Kačacími hodmi v neďalekej obci Kopčany. Návštevníkov tam z Holíča a späť odvezú historické koče. Organizátori sa tak návštevníkom postarali o originálny spôsob prepravy, aby na ňu nemuseli využiť autá. V Holičskom zámku môžu nastúpiť aj do ďalšieho koča, ktorý ich zoberie na vyhliadkovú jazdu. Otvorenie letnej sezóny na Holičskom zámku je skvelou príležitosťou na rodinný výlet. Vstup je voľný a brány zámku sa otvoria o 9. hodine.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Slovakia travel