Chárov Boston zdolal Meszárošovu Philadelphiu

Zdeno chara

PHILADELPHIA 1. mája (WEBNOVINY) – V sobotňajšom úvodnom zápase semifinálovej série play-off Východnej konferencie zámorskej hokejovej NHL zvíťazili hráči klubu Boston Bruins na ľade tímu Philadelphia Flyers vysoko 7:3. Troma „pluskami“ vylepšil svoje osobné štatistiky obranca hosťujúcich „medveďov“ Zdeno Chára, zatiaľ čo jeho krajan Andrej Meszároš v drese domácich zaznamenal dve „mínusky“.

V druhom meraní síl v semifinálovej sérii eliminácie Západnej konferencie zvíťazil Nashville na ľade Vancouveru 2:1 po dvojnásobnom predĺžení. Skóre duelu otvoril na začiatku druhej tretiny domáci Alexandre Burrows a „predátori“ dokázali vyrovnať až 67 sekúnd pred koncom tretieho dejstva. Víťazný gól následne padol až v 35. min predĺženia a postaral sa oň Matt Halischuk. Prvou hviezdou duelu sa stal hosťujúci gólman Pekka Rinne, ktorý zaznamenal 32 úspešných zákrokov, jeho náprotivok Roberto Luongo ich mal na konte dokonca ešte o 12 viac.

V nedeľu sú na programe dve stretnutia, v semifinále Východnej konferencie sa Washington pokúsi revanšovať za prehru v úvodnom meraní síl a na Západe bude chcieť San Jose nadviazať na víťazstvo v prvom zápase série s Detroitom.

2. kolo play-off zámorskej hokejovej NHL, resp. semifinále konferencií – 1. zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):