Chladoňová sa stala vicemajsterkou sveta v časovke junioriek. Jej menoslov úspechov nemá konca, všimol si ju profesionálny tím (foto)

Viktória Chladoňová
Na snímke zľava strieborná Viktória Chladoňová, zlatá Britka Cat Fergusonová a bronzová Imogen Wolffová. Foto: x.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 24. septembra, 16:29

Mladá slovenská cyklistka Viktória Chladoňová získala striebornú medailu v časovke junioriek. Na trati dlhej 18,8 km bola v Zürichu nad jej sily iba jedna súperka.

Bola ňou zlatá Britka Cat Fergusonová, ktorá dosiahla o 34,3 sekundy lepší čas ako mladá Slovenka. Bronz putuje rovnako do Veľkej Británie, keďže Imogen Wolffová zaostala za Chladoňovou o 2,3 sekundy.

Obrovské prekvapenie

Až štvrtá finišovala Holanďanka Fee Knavenová, ktorá slovenskú pretekárku nedávno predstihla v časovke junioriek na ME v Belgicku a brala tam striebro. Na kontinentálnom šampionáte zlatá Španielka Paula Ostizová Tacová bola až siedma.

„Nezvyknem často trénovať časovku, takže táto medaila je pre mňa obrovské prekvapenie,“ cituje Chladoňovú špecializovaný web cyclingnews.com.

„Očakávania som nemala žiadne, keďže sem prišli silné baby z Británie aj iných krajín, ktoré neboli na ‚Európe‘. Mohli prekvapiť a ja som do pretekov šla s čistou hlavou a cieľom dať do toho maximum, aby bol výsledok odzrkadlením môjho výkonu,“ prezradila Chladoňová pre Slovenský zväz cyklistiky.

Zmluva na tri roky

Stále iba 17-ročná Slovenka nedávno získala bronz v časovke junioriek na ME, vyjazdila si tiež titul juniorskej svetovej šampiónky v cross-country v horskej cyklistike, predtým aj juniorský bronz na svetovom šampionáte v cyklokrose a jeden triumf na elitnej úrovni.

Získala aj národný titul v cestnej cyklistike, keď zdolala nielen všetky juniorské súperky, ale do cieľa prišla pred slovenskými aj českými ženami v kategórii elite.

Skvelé výkony priniesli Chladoňovej zmluvu v holandskom profesionálnom tíme Visma – Lease a Bike, súčasťou ktorého bude od januára 2025 minimálne na tri roky. Chladoňová sa na MS vo Švajčiarsku predstaví aj v pretekoch junioriek s hromadným štartom.

Časovku junioriek absolvovala aj Slovenka Sofia Ungerová a klasifikovali ju na 37. pozícii. Celkovo štartovalo 58 jazdkýň.