Čína prisľúbila, že viac otvorí svoj trh

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peniaze
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

LONDÝN 10. januára (WEBNOVINY) – Čína podporí rast domácej spotreby a bude pokračovať na ceste smerom k otvorenejšiemu trhu. V pondelok to prisľúbil čínsky vicepremiér Li Keqiang. „Hybnou silou nášho rozvoja sú reformy a otvorenie sa zahraničiu,“ povedal Li pre denník Financial Times. Čínsky vicepremiér ďalej uviedol, že druhá najväčšia ekonomika na svete vzrástla v minulom roku o približne 10 % a maloobchodné tržby krajiny o 18,5 %, čo poukazuje na to, že hlavným motorom ekonomického rastu je domáca spotreba. „Čína potrebuje stabilizovať a zvýšiť zahraničný dopyt. A čo je dôležitejšie, zároveň podporí domáci dopyt,“ uviedol Li pre Financial Times.

„Vítame vstup konkurencieschopných tovarov a služieb z celého sveta na náš trh. Pre zahraničných investorov zabezpečíme spravodlivé a dokonca transparentnejšie prostredie,“ tvrdí Li. V denníku tiež uviedol, že Čína zníži svoju energetickú spotrebu a bude vyvíjať zelené technológie.

Čínsky vicepremiér Li Keqiang minulý týždeň pred návštevou Nemecka vyhlásil, že jeho krajina dúfa, že Nemecko podporí expanziu čínskych spoločností v Nemecku. Čínske firmy by mali mať šancu ďalej zvyšovať svoje investície v Nemecku, povedal Li pre nemecké noviny Süddeutsche Zeitung. „Povzbudzujeme veľké dôveryhodné čínske podniky, aby investovali viac v zahraničí,“ povedal. „Budeme šťastní, ak sa zlepšia podmienky pre čínske firmy týkajúce sa investícií a zakladania podnikov v Nemecku,“ dodal.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať