Corgoň liga: MŠK Žilina remizovala s Ružomberkom

Bez názvu
Zľava Tomáš Ďubek a Jozef Piaček v zápase 5. kola Corgoň futbalovej ligy medzi MFK Ružomberok a MŠK Žilina Foto: SITA/Gabriel Lipták

RUŽOMBEROK 13. augusta (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2010/2011 – 5. kolo:

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 45. Hoferica – 88. Majtán, ŽK: 53. Kroupa, 57. P. Pilár, 76. T. Sedlák, 84. Kostelný – 70. Jež, rozhodovali: Pavlík – Mókoš, T. Somoláni, 3034 divákov

Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Sivčevič – Bielák – P. Pilár (81. Ivan Kotora), Hoferica (46. T. Sedlák), Ďubek, J. Chovanec – Kroupa

Žilina: Dúbravka – Ľ. Guldan (46. S. Angelovič), Piaček, Pečalka, Patrik Mráz – Rilke (80. P. Poliaček), Zošák, Jež, Bello, Majtán – T. Oravec (65. Fotyik)

Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe a nasadení. Už v 2. min mohol hosťujúci Rilke poslať svoj tím do vedenia, jeho strela z ôsmich metrov však skončila len na pravej žŕdke ružomberskej bránky. V 18. min si potlesk tribún vyslúžil žilinský kapitán Jež za parádnu ďalekonosnú strelu, ktorá však letela ponad „svätyňu“ domácich. V 25. min sa do pokutového územia hostí rútil Hoferica, dôrazný Bello mu však skrížil plány. V 35. min si vo vzdušnom súboji zranil Ján Maslo čelo, ale pilier obrany MFK sa hneď po zošití tržnej rany vrátil na ihrisko. Keď sa už zdalo, že súperi odídu do šatní za bezgólového stavu, prišiel v poslednej minúte úvodnej polovice blesk z jasného neba: Ján Chovanec posunul odrazenú loptu Hofericovi, ktorý strelou otvoril skóre – 1:0. Pre Hofericu to bol vôbec prvý ligový gól v drese Ružomberka.

Po zmene strán začali aktívnejšie Žilinčania, ich hre však chýbal väčší nápad a prekvapujúca finálna prihrávka, preto sa ich snahy končili ešte pred pokutovým územím súpera. Prvý raz v druhom dejstve smerovala lopta medzi žrde až v 68. min, strela domáceho Jána Chovanca z diaľky však mala len propagačný charakter. O dve minúty dal Jež hokejový bodyček domácemu brankárovi Hrdličkovi, hlavný rozhodca Pavlík vytiahol len žltú kartu. V 75. min mal vyrovnávajúci gól na kopačke Piaček, Hrdlička zasahoval na bránkovej čiare. Snaha majstra zachrániť pod Čebraťom aspoň bod pokračovala a dve minúty pred naplnením riadneho hracieho času slávila úspech, keď Majtán hlavou prekonal Hrdličku – 1:1.

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): „Pred zápasom by som remízu bral. Po ňom súhlasím s názorom, že Žilina bola lepším tímom. Napriek tomu sme mali veľmi blízko k víťazstvu. Veľká škoda inkasovaného gólu tesne pred koncom stretnutia, veď zdolať Žilinu sa nepodarí každý deň. Hrali sme však proti najlepšiemu mužstvu ligy, preto som aj s remízou spokojný.“

Pavel Hapal (tréner Žiliny): „Najprv chcem poďakovať Ružomberku, že nám umožnil odohrať tento zápas o deň skôr. Videli sme zaujímavý duel, počas celých 90 minút sme boli lepším mužstvom. V našej hre však bolo aj dosť nepresností. Aj preto sme si nevytvorili toľko šancí ako zvyčajne. Domáci veľmi pozorne a kvalitne bránili, s čím sme mali určité problémy. Musím však povedať, že napokon to bola pre nás šťastná remíza.“