Derby v Štokholme prerušili pre pyrotechniku na ihrisku, zápas dohrajú bez divákov

pyrotechnika na futbalovom zápase vo Švédsku
Priaznivci Djurgardenu odpálili pyrotechniku ​​počas futbalového zápasu Allsvenskan medzi Hammarby IF a Djurgardens IF v Tele 2 Arena v Štokholme vo Švédsku v nedeľu 20. októbra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Štokholmské futbalové derby medzi Hammarby a Djurgaardenom, ktoré v predstihu mohlo rozhodnúť o zisku majstrovského titulu pre konkurenčný tím Malmö FF v nedeľu nedohrali.

Dôvodom bola pyrotechnika, ktorú fanúšikovia hostí vhodili na hraciu plochu. Djurgaarden v tom čase prehrával už 0:2.

Predčasne ho ukončili

Incident sa udial približne 15 minút pred koncom stretnutia. Arbitri poslali tímy do šatní a tam zotrvali približne 50 minút, potom prišiel verdikt o tom, že súboj sa ukončí bez divákov v hľadisku.

Mnohí priaznivci však odmietli opustiť tribúny, preto sa zápas bude dohrávať až dnes, v pondelok o 14:00 h. Podľa pôvodného rozhodnutia pred prázdnymi tribúnami.

Teoretická šanca

Ak by sa stretnutie skončilo nerozhodne, deľba bodov by predčasne prisúdila obhajobu titulu pre hráčov Malmö. V prípade, že si futbalisti Hammarby udržia náskok a získajú tri body, zostanú v hre o prvenstvo.

Tri kolá pred koncom sezóny však budú mať len matematickú šancu, keďže na Malmö budú strácať osem bodov a v hre ich bude len deväť.

Vo Švédsku sa v kontraste s väčšinou Európy koná sezóna systémom jar – jeseň.