Desiatky ľudí sa v Parchovanoch rozlúčili so šikanovaným Romanom, rodičia žiadajú trest

Pohreb školáka Romana
V pondelok sa na cintoríne v Parchovanoch naposledy rozlúčili so školákom Romanom, ktorý ukončil svoj život skokom zo strechy školy. Foto: Reprofoto: www.noviny.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

V pondelok 27. novembra sa na cintoríne v obci Parchovany rozlúčili rodičia Romana Michalika so svojím synom, ktorý ukončil svoj život skokom zo strechy školy. Školáka Romana podľa jeho rodičov dlhodobo šikanovali hlavne jeho spolužiačky v triede. Informovala TV Joj na svojej stránke Noviny.sk.

Nezniesol útoky spolužiačok

Tragédia sa stala v pondelok 20. novembra, kedy už Roman nezniesol ďalšie útoky spolužiačok. Počas prestávky vyliezol na strechu školy a spáchal samovraždu. Z posledných chvíľ je natočené aj video, na ktorom ho jedna študentka vyzývala, aby skočil.

Na tieto slová poukázal počas pohrebu aj Romanov otec. „Prečo som kričala: Skoč. Prečo som nezakričala: Poď dolu. Toto je otázka, ktorá nás bude trápiť. Nielen mňa a moju ženu a mojich blízkych,“ povedal počas príhovoru.

Žiadajú potrestanie šikanátorov

​Na pohreb prišlo vyše sto ľudí a zo základnej školy prišli iba niektorí učiteľa a pár detí. „Prišiel akurát zástupca riaditeľa, ktorému sa chcem aj touto cestou ešte raz poďakovať, že pri Romankovi stál od začiatku do konca. Niektorí z pedagogického zboru, niektorí spolužiaci a zo školy nejakí žiaci. A dosť veľa ľudí, ktorých som nepoznal. Niektorých poznám len z videnia, niektorých absolútne. Prišli tu dokonca troška z diaľky,“ ozrejmil otec nebohého školáka.

Rodičia nebohého chlapca žiadajú potrestanie šikanátorov a tiež odstúpenie riaditeľa školy za dlhodobo prehliadanú a neriešenú šikanu. Prípad v súčasnosti vyšetruje polícia.

Poslednú rozlúčku so školákom Romanom si môžete pozrieť na stránke Noviny.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom